Oryginalne prezenty na 18. Pomysłowe upominki dla chłopaka i dziewczyny

18 urodziny to moment ważny bez wyjątku dla każdego z nas – symboliczne wkroczenie w dorosłość otwiera całkiem nowy etap, którego początek chcemy świętować wraz z najbliższymi osobami.

Kto z nas nie wspomina rzewnie okresu z czasów liceum, kiedy to tydzień w tydzień świętowaliśmy kolejną osiemnastkę? Czasy się zmieniają, a wraz z nimi trendy w pomysłach na oryginalne prezenty. Sprawdź, jakie upominki na 18 urodziny sprawią twojemu przyjacielowi najwięcej frajdy, a jednocześnie upamiętnią ten niezwykły dzień.

Zobacz szablon “Prezent na 18” i inne szablony urodzinowe

18 urodziny i moda na… tandetę

Nie ukrywajmy – przez długi okres wśród pomysłów na prezent na 18 królowały upominki niekoniecznie gustowne i praktyczne. Celem było przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzy solenizanta, który rozbawiony lub zażenowany kubkiem ze sprośnym napisem chował go wkrótce w czeluści szafki. Większość z nas bez wątpienia spotkała się z podobnymi prezentami osiemnastkowymi. Czy nie lepiej byłoby jednak otrzymać coś, co okaże się jednocześnie oryginalne i praktyczne? Okazuje się, że prezenty na 18 urodziny nie muszą zakrawać o kicz, aby zostać zauważonymi wśród pozostałych podarków.

Pomysły na prezent na 18 – czym się kierować?

Jeśli niebawem wybierasz się na imprezę osiemnastkową, najwyższa pora pomyśleć o odpowiednim upominku. Gdy pozbędziesz się już zamiaru zakupu bezużytecznego bibelotu, najlepiej zastanowić się nad tym, komu właściwie wręczasz prezent. Solenizant w tej kwestii powinien być postawiony w centrum – jeśli nie chcesz, aby twój prezent obrastał warstwami kurzu na jego półce, pomyśl, co sprawi największą radość obdarowywanemu.

Wybierając oryginalny prezent na 18 najprościej będzie kierować się stylem życia i zainteresowaniami solenizanta. Jeśli pasjonuje się muzyką rockową dowiedz się, czy jeden z jego ulubionych zespołów akurat nie wypuścił nowej płyty. Koleżanka zafascynowana modą i urodą ucieszy się z nowych kolczyków lub karnetu do Spa, z kolei fan gier komputerowych – z nowych akcesoriów, które uatrakcyjnią jego sprzęt.

Szablony

Zawsze trafione i bezpieczne pomysły na prezent na 18

Wręczenie prezentu przyjacielowi, którego dobrze znamy nie należy do najtrudniejszych zadań. Sytuacja wygląda inaczej, gdy zostaliśmy zaproszeni na osiemnaste urodziny znajomego, którego gusta wiadome są nam znacznie mniej. Rzecz jasna, przed zakupem prezentu na 18 urodziny zawsze możemy przeprowadzić „research” wśród bliskich solenizanta aby dowiedzieć się, z czego ucieszy się najbardziej. Innym, dobrym wyjściem będzie decyzja o prezencie oryginalnym i uniwersalnym.

Co wchodzi w grono „bezpiecznych” upominków? To wszelkiego rodzaju karnety i karty podarunkowe, które pozwolą solenizantowi na swobodę wyboru prezentu urodzinowego. I tak, koleżanka, o której nie wiemy zbyt wiele z pewnością będzie zadowolona z karty podarunkowej do sklepu odzieżowego, a kolega, który szkolne przerwy spędza ze smartfonem w ręce z pewnością znajdzie coś dla siebie w sklepie ze sprzętem elektronicznym.

Trafionym upominkiem okażą się także bilety do kina na dowolnie wybrany film lub bardziej szalona atrakcja, taka jak gokarty lub przejażdżka sportowym samochodem.

Na co uważać, wybierając prezent osiemnastkowy?

Tuż obok uniwersalnych pomysłów na prezent na 18 znajdziemy całe mnóstwo tych, których lepiej się wystrzegać zwłaszcza, gdy gusta solenizanta nie są nam dokładnie znane. Wśród takich upominków znajdują się przede wszystkim ubrania, biżuteria, perfumy i kosmetyki. Tego rodzaju podarunki zarezerwujmy raczej dla bliskich nam osób, w przypadku których mamy pewność co do odpowiedniości prezentu.

Wzruszający pomysł na prezent na 18 dla przyjaciela

Jeśli najbliższa impreza osiemnastkowa organizowana jest przez twojego najlepszego przyjaciela, warto podarować mu coś więcej, niż tylko materialny, użytkowy prezent. Zaskakującym i zarazem chwytającym za serce podarunkiem okaże się album z waszymi zdjęciami, który skomponujesz samodzielnie, dodając do niego kilka słów od siebie. Tego typu pamiątka będzie cieszyć twojego przyjaciela przez naprawdę długie lata.

Jak widać, wybór prezentu na 18 urodziny nie musi być problematyczny. Wystarczy, że upominek dostosujemy zarówno do wiedzy o solenizancie, jak i łączących nas z nim relacji.

Zobacz szablon “Prezent dla przyjaciółki” i inne szablony urodzinowe