Sesja dziecięca – jak zorganizować tę niezapomnianą?

Dzieci tak szybko dorastają – zanim się obejrzymy, wkraczają w dorosłość, a cudowne chwile z dzieciństwa mijają bezpowrotnie. Fotografia pozwala nam zatrzymać cudowne momenty na dłużej, dzięki czemu nawet po upływie długich lat możemy do nich powracać.

Jeśli chcesz kiedyś wspominać wraz ze swoją pociechą jej pierwsze lata życia, doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie sesji dziecięcej.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce

Zachowaj wspomnienia poprzez zdjęcia dziecka

To, że rodzice chętnie fotografują swoje pociechy nie zmienia się praktycznie od całych dekad. Chcemy, by pierwsze, przełomowe momenty w życiu naszych maluchów zostały odpowiednio uwiecznione. Każdy z nas w rodzinnym domu znajdzie wiele swoich zdjęć z dzieciństwa, skompletowanych nieraz w chaotyczne zbiory, w których trudno znaleźć fotografię, o którą w danym momencie akurat nam chodzi.

Sesje dziecięce nie są wcale żadną nowością – moda na nie pojawiła się już dawno temu, rozpoczynając się od zaplanowanych wizyt u fotografa. Dziś stawia się przede wszystkim na spontaniczność i pomysłowość, a sceneria sesji dziecięcych wychodzi poza fotograficzne atelier.

Warto zaznaczyć, że sesję dziecka można wykonać w każdym wieku – równą popularnością cieszą się sesje niemowlęce, jak również i te wykonywane starszym dzieciom.

Szablony

Sesja dziecięca – w domu, w studiu, czy w plenerze?

Pierwszym dylematem, z którym spotykają się rodzice chcący zorganizować sesję dziecięcą jest wbrew pozorom nie to, jak ubrać malucha, ale to, w jakim miejscu wykonać wyjątkowe zdjęcia. Wybór pada na sesję dziecięcą w plenerze, w studiu fotograficznym lub w domowym zaciszu. Która z tych opcji będzie najodpowiedniejsza?

To, gdzie wykonasz zdjęcia dziecka powinno zależeć od tego, gdzie twój maluch czuje się najbardziej swobodnie. Wprawna ręka wyciągnie piękno z każdego rodzaju pleneru. Pamiętaj, że głównym bohaterem zdjęć będzie twoja pociecha, a zatem kwestia doboru miejsca sesji dziecięcej powinna być drugoplanowa – zaraz za samopoczuciem malucha.

Sesja niemowlęca w domu – organizacja

Gdy zdecydujemy się na domową sesję zdjęciową niemowlaka, powinniśmy szczególnie starannie zadbać o scenerię. Zastanówmy się, co chcemy zawrzeć w tle fotografii. Najlepiej sprawdzi się codzienne otoczenie naszego malucha, a więc jego pokój lub własny kąt, w który wkomponujemy zabawki i dziecięce gadżety.

Podczas domowej sesji niemowlęcej możemy uwiecznić naszą pociechę podczas zabawy, snu, czy kąpieli. Atutem wyboru własnego domu na miejsce sesji zdjęciowej jest fakt, że fotografowane dzieci z reguły są podczas niej zrelaksowane, często zapominając o tym, że są fotografowane.

Dzięki temu, uzyskane przez nas fotografie dziecka mogą uzyskać naprawdę niesamowity charakter.

Sesja naturalna, czy przebierana?

Kolejnym aspektem, z którą mierzą się rodzice organizujący sesję dziecięcą jest to, jak przygotować do niej malucha. Zorganizować sesję naturalną, a może aranżowaną? Kolejny raz w grę wchodzi dobra atmosfera i komfort malucha.

Jeśli twoje dziecko chętnie przebiera się w fantazyjne stroje postaci z bajek, warto to wykorzystać i zorganizować sesję dziecięcą w kreskówkowym klimacie. Większość małych chłopców ucieszy się z możliwości wykonania zdjęć w strojach superbohaterów, zaś dziewczynki z radością wcielą się w rolę księżniczek.

Jeśli jednak twoje dziecko o wiele lepiej czuje się, gdy zdjęcia wykonywane są mu w niezaplanowany sposób, zrezygnuj z sesji tematycznej. Dobry nastrój malucha to gwarancja doskonale wykonanych zdjęć!

Fotograf na sesję dziecięcą. Tak czy nie?

Wreszcie, pojawia się pytanie, kto wykona zdjęcia do wymarzonej, dziecięcej sesji. Zdecydować się na pomoc fotografa, a może wziąć sprawę w swoje ręce? Jeśli tylko posiadasz dostatecznie dobrym sprzętem i umiejętnościami, sesję dziecięcą możesz wykonać samodzielnie. Takie rozwiązanie okaże się nie tylko o wiele tańsze, ale i bardziej komfortowe dla malucha.

Zdjęcia z sesji dziecięcej w Fotoksiążce

Po wywołaniu zdjęć z sesji dziecka czas na to, by zapewnić im odpowiednią oprawę – album dla dziecka. Doskonałym pomysłem będzie umieszczenie ich nie w standardowym albumie, ale w innowacyjnej Fotoksiążce.

Zaprojektujesz ją samodzielnie dzięki intuicyjnej aplikacji, która pozwoli ci na wybór szablonu, dowolne rozmieszczenie zdjęć, dodanie podpisów, a także wybór papieru. Po zaprojektowaniu, Fotoksiążka z sesją twojego dziecka dotrze do ciebie w zaledwie kilka dni.

Wyjątkowy Minibook lub Fotoalbum

Zdjęcia z dziecięcej sesji możesz wykorzystać także i do skomponowania wyjątkowego Fotoalbumu, czy też Minibooka – o kompaktowych, wygodnych rozmiarach, idealnych do niewielkich przestrzeni czy też w podróży. Tak unikatowa oprawa zdjęć twojego malucha to gwarancja, że po latach wspomnienia z dzieciństwa będą stale żywe i niezmiennie poruszające.

Zobacz szablon “Roczek” i inne szablony dziecięce