Jak zorganizować oryginalną sesję ciążową?

Ciąża to czas, który każda kobieta pragnie zapamiętać – niezależnie, czy spodziewamy się pierwszego, czy kolejnego dziecka.

Gdy dziewięć cudownych miesięcy niepostrzeżenie minie, warto mieć pod ręką piękne fotografie, które w każdej chwili nam je przypomną.

Zobacz szablon “Pamiętnik ciąży” i inne szablony dziecięce

Sesja zdjęciowa w ciąży – dlaczego powinnaś o niej pomyśleć?

Każda z nas przechodzi ciążę na swój sposób, jednak niezależnie, czy była dla nas wyłącznie przyjemnym, czy też przykrym przeżyciem, po jej zakończeniu chętnie wracamy wspomnieniami do wyjątkowych chwil. Czas prawdziwej więzi z dzieckiem oraz wyjątkowych zmian w naszym ciele warto uwiecznić, wykonując sesję ciążową.

Aby wykonane zdjęcia były wzruszające i oryginalne zarazem, wystarczy odrobina wyobraźni.

Szablony

Sesja ciążowa w plenerze, czy w domu?

Decydując się na wykonanie sesji zdjęciowej w ciąży większość przyszłych mam staje przed dylematem – domowe zacisze czy urokliwy plener? Wybór to sprawa indywidualna – wyjątkowe fotografie, jako pamiętnik ciąży, można wykonać zarówno w pięknych okolicznościach natury, jak i we własnym mieszkaniu.

Najważniejsze, abyś ty – jako główny bohater sesji – czuła się zrelaksowana i swobodna.

Sesja w ciąży z fotografem

Kolejnym ważnym krokiem jest decyzja o tym, kto wykona twoje ciążowe fotografie. Wybór zwykle pada na profesjonalnych fotografów – jeśli i ty nad tym się zastanawiasz, koniecznie sprawdź portfolio interesującego cię fachowca. Ważne, aby w jego dotychczasowym dorobku widniały już sesje ciążowe.

Wiele przyszłych mam decyduje się również powierzyć wykonanie ciążowych zdjęć swojemu partnerowi. Jeśli tylko ma wprawną rękę do fotografii, a dla ciebie jego obecność będzie kojąca i wprowadzi cię w dobry nastrój – to doskonały pomysł! Nie trzeba wam fachowego sprzętu – nawet zwykły aparat cyfrowy sprawdzi się doskonale, gdy wasza sesja ciążowa będzie przepełniona miłością.

Młoda mama na sesji ciążowej. W co się ubrać?

Elegancka suknia, konwencja rustykalna, a może sesja ciążowa nago? Zdecyduj się na zdjęcia, które po latach ty i twoi bliscy będziecie mogli ze wzruszeniem wspominać. Najważniejsze, by to przyszła mama czuła się podczas sesji doskonale, dlatego wybór tematu zdjęć powinien należeć do niej.

Modnym motywem jest również sesja ciążowa w charakterze humorystycznym (w zabawnych przebraniach, czy też z malunkami na ciążowym brzuszku). W pomoc w zorganizowaniu charakteryzacji zaangażuj swojego partnera – będzie to doskonała zabawa dla was obojga.

Gdy już wykonasz zdjęcia…

Gotowe – sesja ciążowa przebiegła pomyślnie, a ty możesz cieszyć się wyjątkowymi zdjęciami. Co dalej? Na pewno nie pozostawiaj ich jedynie na nośniku elektronicznym. Poza tym, że to sposób dość ryzykowny i nietrwały, nie wykonywałaś sesji zdjęciowej po to, by nikomu się nią nie chwalić!

Z powstałych zdjęć skomponuj urokliwą Fotoksiążkę – wybierz odpowiedni szablon, dodaj zdjęcia i podpisy. Innowacyjna aplikacja pozwoli ci zaprojektować cudowną pamiątkę w zaledwie kilka chwil, a gotowa Fotoksiążka dotrze do ciebie pocztą.

Ciążowy Fotoalbum – prezent dla bliskich

Sesja ciążowa to także doskonała okazja, by pomyśleć nad unikatowym prezentem dla męża czy rodziców. Ciążowe zdjęcia mogą wypełnić piękny Fotoalbum, który możesz wręczyć bliskim podczas dowolnej okazji. To więcej niż pewne, że i oni ucieszą się z tak wyjątkowej pamiątki – zdjęć ciebie i jeszcze nienarodzonego maluszka.

Sesja ciążowa i poręczny Minibook

Zdjęcia z sesji w ciąży możesz umieścić również w niewielkim Minibooku. W tym wypadku warto wybrać najlepsze fotografie z sesji, by móc zachować je w niewielkim, acz wyjątkowym zbiorze. To również doskonały sposób na to, by w wygodny sposób przetransportować zdjęcia z sesji ciążowej – na przykład podczas dalekiej podróży w odwiedziny u bliskich.

Ja widać, sesja ciążowa nie musi zakończyć się na nudnych zdjęciach, które będziemy przechowywać na dysku komputera.

Odrobina inwencji, jak również wyjątkowa oprawa w postaci Fotoksiążki lub Fotoalbumu pozwoli ci stworzyć cudowną pamiątkę, która przez długie lata będzie cieszyła ciebie i twoich najbliższych.

Zobacz szablon “Rodzeństwo” i inne szablony dziecięce