Ślub w plenerze

Nudzą Was śluby w murach kościoła? Jesteście niesztampowymi ludźmi i chcecie to pokazać także swoim gościom? Ciekawą propozycją może być ślub w plenerze. Jego organizacja będzie zależała od miejsca danego pleneru. Niedawno można było w Internecie obejrzeć zdjęcia ze ślubu zorganizowanego pod morzem, gdzie para młoda oraz ksiądz byli w maskach i strojach nurków.

To pomysł wymagający uważnego planowania i przedsięwzięcia wielu środków bezpieczeństwa oraz posiadania zapasowych planów w razie, gdyby coś się nie powiodło, ale końcowy efekt bez wątpienia jest niesamowity!

Zobacz szablon “Ona i On” i inne szablony ślubne

Plener ślubny w lesie

Planowanie pleneru ślubnego poza kościołem lub urzędem stanu cywilnego wymaga jednak zachowania pewnego rozsądku oraz znajomością swoich możliwości. Ślub o północy w lesie brzmi cudownie, jednak w rzeczywistości, oprócz załatwienia licznych formalności i ewentualnego umówienia księdza (który może być sceptyczny wobec takiego pomysłu), należy pomyśleć także o tym, czy dzikie stworzenia egzystujące w danym lesie nie będą stanowić zagrożenia dla weselników i czy same się nie przestraszą ludzi.

Nie warto przedkładać piękny plener ślubny nad naturę, która może źle zareagować na huk i hałas. Nie wspominając już o licznych komarach i innych stworzeniach (np. pszczołach, osach), które mogą zepsuć piękno tej chwili.

Należy się jednak liczyć z tym, że wielogodzinne przygotowania mogą pójść na marne, na przykład w momencie, gdy będzie problem z dojazdem księdza czy fotografa do dworku położonego na uboczu lub gdy w środku leśnej polany nagle runie deszcz. W takich przypadkach zdecydowanie warto posiadać plan awaryjny, a nawet kilka planów.

Podstawowe zabezpieczenie to coś w rodzaju namiotu, który można szybko postawić i pod którego dachem zmieszczą się wszyscy goście. Można także ich poprosić o wzięcie ze sobą płaszczy oraz parasolek w razie gdyby pogoda miała być zgoła inna niż zapowiadane słońce.

Szablony

Plener ślubny nad morzem

Niezależnie od tego, gdzie postanowisz ostatecznie zorganizować plener ślubny, pamiętaj o tym, aby zawsze zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz gościom, a także spełnić wszystkie wymagania urzędnicze konieczne do oficjalnego uznania ślubu zawartego w ten sposób. Po przebrnięciu przez liczne formalności efekt końcowy na pewno będzie świetny i wart wszelkiego wysiłku.

Fotoksiążka z pleneru

Jednak warto taki nietypowy plener ślubny uwiecznić również w formie fotografii, zebranych potem w fotoksiążce. Najlepiej przed takim plenerem ustalić wszystkie szczegóły z fotografem i poinformować go jak najlepiej o tym, co planujecie i w jaki sposób z uwagi na to, że wykonawca zdjęć musi się przygotować do potencjalnego oświetlenia fotografii i upewnić się, że na miejscu nie jest zbyt ciemno, w rezultacie czego zdjęcia ślubne po prostu nie wyjdą.

Fotograf w plenerze

Najlepiej razem z fotografem przespacerować się po plenerze i porozmawiać na temat tego, czego będzie potrzebował. To jest dobry pomysł także z uwagi na to, że sami powinniście również zakosztować odrobiny tego pleneru, aby wiedzieć, czy to na pewno miejsce, w którym chcecie uczcić najważniejszą decyzję w Waszym życiu. Warto także upewnić się, że fotograf ma odpowiednie doświadczenie i nie będzie miał problemu z robieniem zdjęć w takim plenerze.

Można nawet umówić się na próbne zdjęcia przed ślubem, aby mógł znaleźć najlepsze miejsca do postawienia statywu.

Zobacz szablon “Bardzo bardzo kocham Cię” i inne szablony ślubne

Fotoksiążka ze ślubu

Warto także dogadać się z fotografem co do tego, czy nie przygotuje ze zdjęć fotoksiążki. Jeśli nie ma takiej możliwości lub przekraczałoby to Wasz budżet, nie ma problemu: można sięgnąć po internetowe kreatory, w których samodzielnie można zaprojektować i skonstruować fotoksiążkę, aby następnie ją wydrukować w przystępnej cenie i dostać w prezencie niesamowite zdjęcia z pleneru ślubnego, który zapamiętacie na lata i o którym będziecie mogli sobie przypominać z pomocą niezwykłych fotografii zgromadzonych w świetnej fotoksiążce.

To także ciekawy pomysł na podziękowania dla rodziców lub gości, aby mogli powspominać wesele. W czasach, gdy większość zdjęć nie jest wywoływana i pozostaje w odmętach dysków komputerowych, taki prezent może być tym więcej warty, zwłaszcza jeśli w takiej fotoksiążce zostaną uwiecznieni wszyscy goście.