Fotograficzny dziennik ciąży

Ciąża jest prawdziwą rewolucją w życiu kobiety. Chodzi tu nie tylko o zachodzące w jej ciele zmianach, ale również o dojrzewanie do roli matki.

Dziewięć miesięcy mija jednak bardzo szybko. Dlatego wiele pań chciałoby zachować wspomnienia z tego okresu na długo.

Zobacz szablon „Album rodzinny” i inne szablony dziecięce

Dziennik ciąży w wersji foto

Jak jednak zachować emocje towarzyszące przyszłej mamie w okresie ciąży? Dobrym sposobem będzie przygotowanie dziennika ciąży. Nie oznacza to, że przyszła mama ma prowadzić pamiętnik z tego okresu. Tym bardziej, że i tak przez ten czas ma na głowie wiele innych rzeczy związanych z regularnymi badaniami i przygotowaniami rzeczy dla dziecka.

Jednak mimo wielu obowiązków większość mam znajduje czas na robienie sobie zdjęć. Czasem są to regularne zdjęcia rosnącego brzucha, innym razem profesjonalne sesje ciążowe. Bez względu na to, jakiego rodzaju są to zdjęcia, idealnie będą tworzyć fotograficzny dziennik ciąży.

Szablony

Wyjątkowy pamiętnik ciąży

Przygotowanie dziennika czy pamiętnika ciąży nie jest wcale trudne czy drogie. Wystarczy zdjęcia w wersji elektronicznej umieścić w dedykowanym szablonie fotoksiążki lub fotoalbumu. Całe zadanie jest niezwykle łatwe, gdyż drukarnie udostępniają intuicyjne aplikacje do projektowania własnych produktów.

Dzięki temu samodzielnie można przygotować swój pamiętnik ciąży. Jeśli jednak żaden z szablonów nie spełni oczekiwań, można zaprojektować fotoksiążkę zupełnie samodzielnie. Kiedy projekt jest już gotowy, wystarczy go zlecić do druku. Gotowy pamiętnik ciąży zostanie dostarczony przez kuriera w ciągu kliku dni od złożenia zamówienia.

Fotoksiążka na pierwsze urodziny

Ciekawą propozycją prezentu na roczek jest fotoksiążka. I chociaż pozornie wydaje się to zbyt poważny podarunek dla dziecka, fotoksiążka na pierwsze urodziny może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jej wysoka jakość wykonania i wydruku zdjęć sprawią, że nawet amatorskie zdjęcia malucha – których w pierwszym roku życia wykonano pewnie w tysiącach – będą prezentowały głębokie barwy i ostrość fotografii.

Zgromadzone w formie dziennika pierwszego roku życia będą wspaniałą pamiątką dla małego solenizanta na lata. Bowiem fotoksiążka na pierwsze urodziny będzie dostarczała niezwykłych emocji nie tylko w dniu urodzin, ale również za każdym razem, kiedy jej właściciel będzie po nią sięgał w przyszłości.

Fotoksiążka ciążowa vs. ciążowy fotoalbum

Chcąc zrobić fotograficzny dziennik ciąży, warto zastanowić się, czy ma on mieć formę fotoksiążki czy fotoalbumu. Pierwszy wariant – nieco tańszy – wyglądem przypomina tradycyjną książkę. Jednak na jej kartach są wydrukowane wybrane przez klienta zdjęcia. Fotoalbum jest nieco bogatszą wersją, gdyż zdjęcia nie są drukowane na miękkich stronach (tak jak w fotoksiążce), lecz mają postać sztywnych kart.

Taki układ pozwala na pełne wyeksponowanie dużych zdjęć. Dlatego też decyzję o wyborze wariantu produktu należy podejmować nie tylko w kontekście ceny, ale również rozmiaru zdjęć, jakie mają zostać wydrukowane. Duże fotografie lepiej zaprezentują się w fotoalbumie. Niewielkie zdjęcia będą dobrze prezentować się również w fotoksiążce. Warto wziąć to pod uwagę projektując swój własny dziennik ciąży.

Dziennik ciąży – prezent dla noworodki

Fotograficzny dziennik ciąży to doskonały pomysł na podarunek dla świeżo upieczonej mamy. Zaprojektowany przez jej męża i wręczony kilka dni po narodzinach dziecka z pewnością sprawi jej wiele radości. Ze względu na krótką realizację zamówienia, większą część dziennika można zaprojektować wcześniej, aby po narodzinach potomka dodać jedynie na ostatniej karcie jego zdjęcie.

Taki wyjątkowy fotograficzny dziennik ciąży będzie wspaniałą pamiątką tak doniosłego wydarzenia jak narodziny dziecka.

Zobacz szablon „Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce