Sesja dla narzeczonych

O rany, stało się: on się oświadczył i jesteście narzeczonymi na dobre i na złe. Zanim zaczniecie się stresować wizją ślubu, czas na nietypową sesję fotograficzną: narzeczeński plener! W ten sposób będziecie mogli świętować ten ważny dla Was czas, gdy zdecydowaliście, że chcecie pozostać ze sobą na dłużej i mieć siebie w swoim życiu.

Zobacz szablon “Sesja narzeczeńska” i inne szablony ślubne

Po co sesja narzeczeńska?

Niektórzy uważają, że z robieniem zdjęć warto zaczekać na sesję ślubną, jednak warto zwrócić uwagę na to, że sesja narzeczeńska z reguły jest o wiele swobodniejsza niż ślubna. Podczas tradycyjnego pleneru ślubnego para młoda jest ubrana w odzież, którą miała na ślubie – zatem odświętną. Sesja narzeczeńska to z kolei dwóch młodych ludzi, zakochanych w sobie i niewidzących świata poza sobą, w wygodnych ubraniach: koszulka, T-shirt, sukienka, spodnie. Chodzi o pokazanie miłości w zwyczajnych warunkach.

Szablony

Oświadczyny a ślub

Ponadto, od oświadczyn do ślubu na pewno upłynie sporo czasu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, na ile czasu przed wydarzeniem trzeba rezerwować sale weselne i restauracje. Warto w jakiś sposób upamiętnić piękny okres narzeczeństwa, podczas którego wszystko wydaje się idealne i słodkie. Bo potem przychodzi „prawdziwe życie”, podczas którego warto jest mieć pod ręką fotografie z sesji narzeczeńskiej, aby wzruszyć się i przypomnieć, dlaczego podjęliście próbę bycia w związku.

Gdzie sesja narzeczeńska?

Jeśli studiujecie lub pracujecie w tym samym mieście, albo w nim się poznaliście, zorganizowanie sesji narzeczeńskiej na tle jego zabytków będzie nie tylko w większości przypadków najwygodniejsze, ale przede wszystkim przypomni Wam wiele lat później o tym, gdzie się narodziła Wasza miłość. Możecie podjąć także próbę zorganizowania późniejszej ślubnej sesji fotograficznej w tym samym miejscu, aby porównać zdjęcia sprzed lat z tymi ślubnymi.

Innym pomysłem na plener sesji jest udanie się do Waszego ulubionego miejsca: morze, góry, a może miasto, które lubicie? Istnieją także pewne miasta, których urok jest nieprzemijalny i uniwersalny. W Budapeszcie, Pradze czy Wrocławiu zawsze można zrobić piękne zdjęcia, na których będziecie emanować radością.

Oczywiście, zagraniczny plener może kosztować nieco więcej niż warszawski czy wrocławski, co też warto mieć na uwadze przy planowaniu takiego przedsięwzięcia.

Sesja narzeczeńska a zabytki

Sesja fotograficzna przy zabytkowym obiekcie może być świetnym pomysłem, zwłaszcza jeśli jest to ładny pałacyk lub piękny ogród w stylu angielskim. Niestety, zabytkowe miejsca mają to do siebie, że z reguły jest w nich dużo tubylców lub turystów. Część z nich będzie starała się Was omijać, widząc, że robicie zdjęcia, ale część nie zrozumie zwyczaju (zwłaszcza jeśli nie będziecie w strojach ślubnych) i będą co rusz przebiegali przed obiektywem aparatu, aby samemu uchwycić jak najlepsze ujęcie dla swojej rodziny. Może to być kłopotliwe.

W takich przypadkach warto zapytać fotografa, czy nie zna przypadkiem mniej uczęszczanych zakątków w tym miejscu lub czy w ogóle nie zna ciekawych lokalizacji na plener narzeczeński. Można też poprosić znajomych o rekomendację lub zapytać na grupie facebookowej fotografów z danego miasta.

Zobacz szablon “Dla Ciebie” i inne szablony ślubne

Posesyjna fotoksiążka

A więc już jest po sesji: macie piękne zdjęcia. Czy macie pomysł, co z nimi dalej zrobić? Jeśli fotograf tego nie zaoferował, warto ułożyć fotografie w formie fotoksiążki, w której można dowolnie projektować układ zdjęć, ozdabiać całość szlaczkami czy motylkami, a może adekwatnie do tematyki sesji: serduszkami.

Fotoalbum z sesji narzeczeńskiej będzie fajną pamiątką nie tylko dla Was, ale i dla Waszej rodziny oraz znajomych, którzy będą mogli podziwiać zamówione przez Was zdjęcia. To może być także doskonały prezent na wyjątkowe podziękowanie dla rodziców na weselu!

Skoro nie będziecie jeszcze mieli sesji ślubnej ani zdjęć z samego ślubu, możecie zaoferować im album, który przedstawi okres Waszego narzeczeństwa. W takiej fotoksiążce mogą być jeszcze na przykład zdjęcia ze wspólnych wyjazdów czy ognisk, z romantycznych wieczorów – po prostu wszystkie fotografie, które mówią o Was.

Taki prezent dla rodziców na pewno zostanie przez nich doceniony, zwłaszcza jeśli nie będą wiedzieli o tym, że mieliście fotograficzną sesję narzeczeńską.