Pomysł na album rodzinny – jak zrobić album ze zdjęciami i opisami?

W życiu najważniejsza jest rodzina. Ludzie, których kochamy.

Łączące nas relacje warto uwiecznić w wyjątkowym albumie rodzinnym, który pozwoli wspominać cudowne chwile podczas każdej, możliwej okazji.

Zobacz szablon “Momenty warte zapamiętania” i inne szablony dziecięce

Album rodzinny. Must have, czy przeżytek?

Zapewne każdy z nas pamięta stare, babcine albumy, w których zdjęcia wklejano ręcznie, a ząb czasu pozostawiał ślady na papierze. Choć dawne albumy ze zdjęciami miały swój urok, dziś tę formę gromadzenia wspomnień często traktujemy jako przestarzałą. Uważamy, że wystarczy przechowywać rodzinne fotografie na dysku komputera czy w pamięci telefonu. To błąd!

Album rodzinny niewątpliwie zbliża nas do naszych bliskich. Oglądanie zdjęć w wersji cyfrowej nie może równać się wspólnym wieczorom przy wyjątkowej książce skrywającej ważne chwile z historii całej rodziny. Nikt nie powiedział jednak, że album rodzinny musi być nudny i staromodny. Nowoczesne technologie pozwalają nam stworzyć pamiątkę stylową i idąca z duchem czasu.

Album rodzinny w formie Fotoksiążki

Fotoksiążka Printu to doskonały sposób na skompletowanie unikalnego zestawu zdjęć całej waszej rodziny. Zaprojektujesz ją w domu, w zaledwie w kilka chwil – wystarczy, że dobierzesz odpowiedni szablon, ustalisz układ waszych najpiękniejszych fotografii i gotowe.

Do stworzenia rodzinnej Fotoksiążki możesz wykorzystać zarówno zdjęcia, które przechowujesz na komputerze, lub te starsze, w formie wywołanej – po ich zeskanowaniu. Do Fotoksiążki możesz dodać własne sentencje, opisy czy historie z życia waszej rodziny. Gotowy album rodzinny dotrze do was w kilka dni.

Szablony

Rodzinny Fotobalbum na wesoło

Innym sposobem na zachowanie waszych zdjęć w niebanalnej formie jest Fotoalbum Printu. Jak jednak go skomponować, aby był zarazem wzruszający i oryginalny? Proponujemy organizację albumu na wesoło – wystarczy, że wraz z bliskimi wykonacie wasze, humorystyczne fotografie, lub poszukacie ich w dawnych zbiorach.

Zabawne momenty, śmieszne miny czy wesołe gadżety – wszystko to doda rodzinnym zdjęciom niesamowitego charakteru. Taki album rodzinny odda szczęście, jakie panuje w waszym otoczeniu.

Album rodzinny poświęcony dzieciom

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się rodzinne albumy, które rodzice poświęcają wyłącznie swoim pociechom. To wyjątkowy sposób na zachowanie wspomnień z różnych etapów życia dzieci, by kiedyś móc wspólnie wspominać zabawne i wzruszające momenty. To również doskonała propozycja dla rodzin wielodzietnych, ale i młodych rodziców, którzy dopiero zaczynają fotograficznie dokumentować chwile z życia swoich maluchów.

Wzruszający prezent dla dziadków

Album rodzinny może być doskonałym upominkiem dla starszych członków waszego rodu. Momenty warte zapamiętania, czyli zdjęcia, które zrzeszają wszystkie im bliskie osoby z pewnością będą stanowiły powód do licznych wzruszeń i przywoływania ciepłych wspomnień.

Profesjonalna sesja rodzinna

Oczywiście, album rodzinny nie musi być złożony tylko z dawnych, spontanicznie wykonywanych zdjęć. Jeśli chcecie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, zorganizujcie fachową sesję fotograficzną z udziałem całej rodziny. Wybierzcie plener lub wykonajcie zdjęcia w waszym domu. Doskonałymi okazjami do rodzinnej sesji są m.in. święta Bożego Narodzenia, czy wasze wspólne wakacje.

Mini album rodzinny

Każdy z nas ma w rodzinie kogoś, z kim chętnie spędzał by odrobinę więcej czasu, co bywa niemożliwe ze względu na różne okoliczności. Z okazji urodzin, świąt czy też bez specjalnego powodu możemy podarować bliskiemu Minibook z rodzinnymi zdjęciami. Mniejszy format albumu pozwala na jego wygodne przenoszenie. To doskonały upominek dla każdego krewnego, któremu pragniemy wyznać, że mimo dzielącej nas odległości nadal ciepło o nim myślimy.

Album rodzinny to nie przeżytek, a znakomity sposób na zachowanie wspomnień w tradycyjnej, a zarazem nietypowej formie. Jeśli i ty chcesz móc w przyszłości wspólnie z bliskimi przeglądać zdjęcia w formie oryginalnej Fotoksiążki lub Fotoalbumu, zaprojektuj ją już dziś.

To cudowna pamiątka na całe życie, dla całej waszej rodziny!

Zobacz szablon “Rodzeństwo” i inne szablony dziecięce