Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – srebrne, złote i pozostałe gody

Małżeństwo to nie tylko współdzielenie radosnych chwil, ale i momenty zwątpienia i smutku, przez które musimy przejść wspólnie, ramię w ramię pokonując trudności. Jak każda relacja, związek dwojga ludzi stale się zmienia, czego odzwierciedleniem są nazwy kolejnych rocznic ślubu.

Srebrne, perłowe, rubinowe, a może złote gody? Które zbliżają się w twoim małżeństwie?

Rocznice ślubu – nazwy godów

Zgodnie ze starym zwyczajem, rocznice małżeńskie określane są „godami”, które – w zależności od stażu związku – opisuje się przymiotnikiem związanym z danym materiałem.

Pierwsza rocznica ślubu to papierowe gody. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczą one świeżego, mało doświadczonego małżeństwa, które musi wspólnie przeżyć jeszcze wiele lat, aby umocnić swoją relację.

Do najpopularniejszych rocznic małżeńskich celebrowanych w Polsce należą srebrne, perłowe, rubinowe oraz złote gody.

Szablony

Prezent na 25 rocznicę ślubu dla rodziców – srebrne gody

Jaki prezent na rocznicę ślubu? Ćwierć wieku na dobre i na złe to doskonałe osiągniecie. Srebrne gody to w istocie pierwsza, poważna rocznica, którą najczęściej hucznie celebrujemy w gronie najbliższych.

Często zastanawiamy się, jaki prezent na rocznicę ślubu wręczyć współmałżonkowi, który przez 25 lat współdzielił z nami troski i radości.

Z okazji srebrnych godów warto zafundować sobie wspólny upominek w postaci mile spędzonego wieczoru. Romantyczna kolacja, kino, a może wypad do filharmonii? Wszystko zależy od tego, jaka forma spędzania czasu przyniesie wam najwięcej radości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na rocznicę ślubu dla męża dodatkowo przygotować, wybierz coś niecodziennego. Elegancki drobiazg w postaci spinek do mankietów, perfum lub portfela z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Panowie poszukując prezentu na rocznicę ślubu dla żony śmiało mogą wręczyć ukochanej bukiet jej ulubionych kwiatów, drobną biżuterię lub wejściówkę do SPA.

Prezent na 30 rocznicę ślubu dla rodziców. Co wybrać na perłowe gody?

Zaraz po srebrnych godach czekają nas perłowe, związane z trzydziestoletnim stażem małżeńskim.

Choć mogłoby się wydawać, że różnica 5 lat to niewiele, to jednak 30 lat po ślubie brzmi o wiele bardziej imponująco. Zwykle to czas, który możemy poświęcić już tylko sobie – wychowaliśmy dzieci, wiedziemy ustabilizowane, pewne życie.

Co najlepiej wręczyć w prezencie na perłowe gody? Choć ciągle w cenie będą standardowe i pewne upominki, ta okazja zachęca do bardziej kreatywnych prezentów. 30 rocznica ślubu to dobry czas na to, aby wręczyć współmałżonkowi coś wzruszającego i pamiątkowego.

Możesz zaprojektować wasz własny album ze zdjęciami z różnych etapów waszego, wspólnego życia, lub podarować ukochanej osobie drobiazg (np. biżuterię czy praktyczny gadżet) z wygrawerowaną dedykacją. Za serce złapie bez wątpienia także piękna, okolicznościowa kartka z życzeniami na rocznicę ślubu prosto z serca.

Prezent na 40 rocznicę ślubu rodziców – rubinowe gody doświadczonego małżeństwa

Jak sama nazwa wskazuje, rubinowe gody to szlachetna okazja warta uczczenia. Tego dnia warto zorganizować przyjęcie, podczas którego spędzicie czas nie tylko ze sobą, ale i z najbliższymi osobami. 40 lat po ślubie oznacza mnóstwo wspólnych doświadczeń i jeśli doczekaliście rubinowej rocznicy, to najpewniej tworzycie niezwykle zgrany duet.

Z okazji 40 rocznicy ślubu możecie zorganizować także wspólny, weekendowy wypad, który potraktujcie jako wasz wspólny prezent. Ważne, abyście wspólnie celebrowali tę wyjątkową okazję ciesząc się tym, co razem dotychczas przeżyliście.

Prezent na 50 rocznicę ślubu – złote gody dla najwytrwalszych

Szczególnie intensywnie celebrowaną rocznicą ślubu są złote gody, które następują 50 lat od wstąpienia w związek małżeński.

I choć po nich następuje szereg innych, pięknie określanych rocznic, złote gody traktowane są wyjątkowo. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać co do tego, że małżeństwo z pięćdziesięcioletnim stażem to piękny i wzruszający widok dla każdego z nas.

Celebrowanie złotych godów powinno być bardziej uroczyste, niż miało to miejsce dotychczas. Nie wahajcie się wynająć restauracji, by wspólnie z rodziną i przyjaciółmi cieszyć się z przeżytych wspólnie chwil.

Jakie życzenia na złote gody okażą się najlepsze, jaki prezent na 50 rocznicę ślubu będzie najbardziej trafiony, gdy zostaniemy zaproszeni na taką uroczystość? Z pewnością – podwojenie tego rewelacyjnego wyniku!

Rocznice ślubu jedni z nas traktują bardzo poważnie, inni – raczej jako najzwyklejsze dni, w których warto powspominać ważne wydarzenie.

Najistotniejsze jednak jest to, abyśmy zawsze – nie tylko podczas kolejnych godów – okazywali małżonkowi wdzięczność za przeżyte wspólnie momenty niezależnie, czy można zamknąć je w liczbie jedno, czy dwucyfrowej.