Życzenia na 40 urodziny. Śmieszne i mądre teksty, cytaty, wierszyki…

40 urodziny naszych bliskich to nie tylko świetna okazja do hucznie obchodzonej okoliczności.To także czas na wyznanie bliskim tego, co głęboko skryte w naszych sercach. Wyraź swoje emocje w życzeniach na 40 urodziny bliskiej Ci osoby.

Bo choć na co dzień rzadko mówimy, jak bardzo zależy nam na ich szczęściu to okazje, takie jak urodziny są do tego najlepszym pretekstem. Przekaż swoje najważniejsze myśli w formie życzeń urodzinowych na 40, które umieścisz w wyjątkowym prezencie.

Poznaj nasze propozycje cytatów na 40 urodziny, idealnych zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Fotoksiążka zawierająca życzenia na 40 urodziny
Przekaż solenizantowi w fotoksiążce najpiękniejsze życzenia, cytaty i wiersze na 40 urodziny, które zachowa na długie lata

Życzenia na 40 urodziny – dlaczego są tak ważne?

Życzenia urodzinowe to nie tylko rymowane wierszyki o mniej lub bardziej żartobliwym charakterze. Takie śmieszne teksty na 40 urodziny są świetnym rozwiązaniem, gdy solenizant także jest figlarzem. Ale życzenia na 40 urodziny to przede wszystkim słowa, które odzwierciedlają nasze uczucie do bliskiej nam osoby. Są to również mądrości, jakie chcemy jej przekazać.

Życzenia z okazji 40 urodzin niosą ze sobą ogromną moc – jeżeli są naprawdę spersonalizowane pod jubilata to potrafią zapaść mu w pamięci bardziej niż najdroższy prezent.

Urodziny to nie pościg, w którym liczy się to, kto wręczy lepszy podarunek i prędzej wypowie banalne “zdrowia, szczęścia, pomyślności”. To dzień, w którym możemy skupić całą swoją uwagę na jednej osobie i dać jej poczucie, że to ona jest naszym prezentem w codziennym życiu. Nawet krótkie życzenia na 40 urodziny mogą sprawić, że jubilat zapamięta ten dzień do końca życia.

Szablony

Jak wyrazić życzenia urodzinowe na 40, gdy brakuje nam słów…

Życzenia urodzinowe – choć bywają krępujące – to, szczególnie z upływem lat, nabierają coraz większego znaczenia. Niestety moment wypowiadania życzeń często bywa wręcz paraliżujący, przez co kończą się one często na wyświechtanych powiedzeniach.

Mamy dla Ciebie jednak sposób, który idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy podczas takich chwil Twoje gardło robi się suche, a w głowie pojawia się pustka.

Poznaj sposób na wyrażenie najpiękniejszych życzeń na 40 urodziny.

Przekaż życzenia z okazji 40 urodzin w komfortowej formie

Fotoksiążka jako prezent na 40 urodziny to idealna alternatywa dla krępujących życzeń urodzinowych na 40. Fotoksiążkę nie tylko zaprojektujesz specjalnie dla solenizanta, ale i umieścisz w niej wszystkie słowa, wiersze i cytaty na 40 urodziny, o których chcesz, aby pamiętał każdego dnia. Taki prezent to spersonalizowana i oryginalna pamiątka na lata.

O tym, dlaczego jeszcze fotoksiążka sprawdzi się doskonale jako prezent na 40 urodziny możesz przeczytać zarówno w naszym szablonie Prezent na 40 urodziny, jak i w inspiracjach: Prezent na 40 urodziny dla mężczyzny (klik) i Prezent na 40 urodziny dla męża (klik).

Jednak sam prezent – bez odpowiednich słów skierowanych do jubilata – znaczy niewiele. Poniżej przedstawiamy Ci propozycje życzeń, wierszyków i cytatów na 40 urodziny, które z łatwością umieścisz w fotoksiążce na taką okazję.

Prezent ten to gwarancja łez szczęścia, wzruszenia i śmiechu na twarzy Twojego bliskiego! Wasze wyjątkowe fotograficzne historie, opatrzone pięknymi tekstami na 40 urodziny to doskonały upominek, wieńczący ten dzień.

Życzenia na 40 przekazane w fotoksiążce
Tak istotne słowa, jak życzenia na 40 urodziny, możesz umieścić na kartach fotoksiążki

Poważne i mądre życzenia na 40 urodziny

Czasem chcemy, by nasz prezent był wesoły i żartobliwy, często jednak dużo bardziej zależy nam na przekazaniu złotych myśli, dewiz i drogowskazów, które mają wskazywać naszym bliskim odpowiednią drogę w dalszych latach życia. I co więcej – poważne życzenia na 40 urodziny wcale nie muszą mieć moralistycznego wydźwięku!

Niebagatelne życzenia urodzinowe na 40 świetnie sprawdzą się umieszczone na stronach fotoksiążki. Będą stanowiły jej dopełnienie, a tym samym pozwolą solenizantowi powracać do nich w chwilach zadumy.

Pamiętaj, że emocje towarzyszące naszemu bliskiemu w dniu uroczystości mogą sprawić, że nie wszystkie słowa zostaną w jego pamięci. Fotoksiążka poczeka na odpowiedni moment i przekaże mu najcenniejsze myśli wtedy, gdy on sam będzie na to gotowy. Zamknij swoje życzenia urodzinowe na 40 w wyjątkowej oprawie!

Poniżej przedstawiamy propozycję życzeń w formie sentencji i wierszy na 40 urodziny. Są one dla tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w fotoksiążce podarowanej kobiecie, jak i mężczyźnie.

Jako, że nastał dzień Twych urodzin, życzę Ci drogowskazów na zakrętach życia i pomyślnych wiatrów na oceanie wyzwań.

Odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne. Realizacji planów i nowych marzeń i kolejnych natchnień – jak fal, które pchają statek do przodu.

Radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie, szczęścia przez całe życie.

Urodziny najlepiej obchodzić z księżycem na ustach, słońcem złotym w oczach,
patrzeć na świat niekoniecznie przez różowe okulary.
W urodziny, kiedy goście się zejdą, by za zdrowie Twe wznieść toast szampanem,
życzę Ci, by fajerwerki szczęścia połaskotały Cię w serce.

Fotoksiążka z życzeniami na 40 urodziny
Życzenia na 40 urodziny mogą zostać na zawsze żywe – zaprojektuj fotoksiążkę i umieść w niej najciekawsze teksty

Wierszyki na 40 urodziny, czyli życzenia w formie rymowanej

Wiele osób wprost przepada za rymami – są łatwo przyswajalne i urokliwe. Za pomocą wierszyków można przekazać zarówno garstkę żartu, jak i szczyptę życiowej mądrości.

Wiersze na 40 urodziny są tak uniwersalne, że bardzo dużo osób z chęcią sięga po nie podczas poszukiwań porywających życzeń na 40 urodziny.

Przeczytaj naszej propozycje i sam się przekonaj, że wierszyki na 40 urodziny potrafią zaskakiwać:

Głośno krzyczeć będziemy, że na urodziny idziemy,
i to już czterdzieste z rzędu, licząc nie popełniliśmy błędu!
Idziemy do Ciebie z prezentami, i najserdeczniejszymi życzeniami,
zdrowia, szczęścia i radości, a przede wszystkim dużo miłości!

Dzisiaj kończysz lat czterdzieści,
niechaj Twój życiorys mieści:
pęki kwiatów, czar miłości,
mnóstwo szczęścia, wytrwałości,
niech Ci fart z fortuną sprzyja
pech, nieszczęście zaś omija.

Mało zmartwień i agresji,
żadnych stresów i depresji,
dużo śmiechu i radości,
wiele szczęścia i miłości.

Dużo zdrówka, szczęścia i radości,
każdego dnia pełnego miłości.
Wielkiego świata poznania,
w lotto milionów wygrania –
Tego z serca Ci życzymy i hucznie
Twe 40-te urodziny obchodzimy!

Śmieszne teksty na 40 urodziny umieszczone w fotoksiążce
Najpiękniejsze słowa i chwile bywają ulotne – umieść je w fotoksiążce i pozwól solenizantowi cieszyć się wspomnieniami!

Cytaty na 40 urodziny, warte przekazania

Alternatywą wierszyków są wzniosłe sentencje i cytaty na 40 urodziny, które z pewnością będą bodźcem do przemyśleń w samotnych chwilach.

Czasem wystarczy jedno zdanie, by obdarowany poczuł wielką siłę. Daj mu przepis na pozytywne nastawienie, prezentując jeden z poniższych cytatów na 40 urodziny:

Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspominania. – Ida Scott Taylor

Wszystko rozpoczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów. – J. Beck

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy. – G.G. Marquez

Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia to rozsiewanie go wokół siebie. – Robert Baden Powell

Pogoda ducha jest niebem, pod którym wszystko pomyślnie się rozwija. – Jean Paul

Urodzić się, znaczy tyle, co dostać cały świat w prezencie. – Jostein Gaarder

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. – Walt Disney

Naprawdę żyje tylko ten, kto nieustannie cieszy się z życia. – Menander

Cytaty na 40 urodziny na kartach fotoksiążki
Przekaż solenizantowi słowa, które skrywasz głęboko w swoim sercu i udowodnij ile dla Ciebie znaczy

Wesołe i śmieszne teksty na 40 urodziny

Nierzadko jest tak, że do 40 urodzin podchodzimy z dużym dystansem. W końcu, poza kolejnym mijającym rokiem  życia, jest to również dobra okazja do zgrabnych żartów i docinek. Śmieszne teksty na 40 urodziny to strzał w dziesiątkę – w końcu druga taka okazja do żartów z pewnością się już nie przydarzy!

Jeżeli fotoksiążka dla Twojego bliskiego będzie przedstawiała same zabawne zdjęcia, które wprawiają w lekkie zakłopotanie, ale i wywołują salwy śmiechu wśród Was i Waszych przyjaciół to koniecznie umieść obok nich słowa, które jeszcze bardziej podkręcą tą zabawną atmosferę.

Krótkie życzenia na 40 urodziny w formie rymowanki potrafią rozbudzić całe towarzystwo! Koniecznie sprawdź nasze propozycje śmiesznych tekstów na 40 urodziny:

Pamiętasz swoje 20 urodziny?
Mam nadzieję, że będą równie ekscytujące, tylko w tym roku podwójnie.
Masz bowiem dwa razy tyle powodów do świętowania!
Wszystkiego najlepszego z okazji 40 urodzin.

Już 40-sty bije roczek, do starości pierwszy kroczek.
Lecz nie przejmuj się tym wcale i wyskakuj wciąż na bale.
Dużo dobrych lat przed tobą, choć te młode masz za sobą.
W twe kolejne urodziny, przyjmij życzenia ode mnie mój miły.

Koniec śmiechów, żartowania i żadnego wygłupiania!
Daleko już Ci do młodzieży, więc powagę zachować należy!
Ale jeszcze dziś na szaleństwa pozwolimy,
czterdziestkę Twoją hucznie uczcimy!
Śpiewać będziemy i tańcować, a jutro mocno tego żałować!

Młody, stary – bez znaczenia, czas jest zawsze na marzenia.
Spełniać je można w każdej chwili, bo to Ci życie najlepiej umili!
Więc rób to, na co masz ochotę – obejdź świat na piechotę,
tańcz, maluj, głośno śpiewaj, złych dni wcale już nie miewaj!

Życzenia na 40 urodziny zamknięte w prezencie
Radosne wierszyki na 40 urodziny w fotoksiążce to świetny prezent dla solenizanta, który jest figlarzem!

Proste i krótkie życzenia na 40 urodziny

Wyjątkowe słowa wcale nie muszą mieć formę wypracowania. Skrótowe, ale trafiające w sedno życzenia na 40 urodziny mogą zdziałać cuda.

Poniżej przedstawiamy Ci kilka tekstów, które w zwięzły sposób, bez zbędnych niuansów, przekażą Twoim bliskim najważniejsze myśli w formie krótkich życzeń na 40 urodziny:

Z okazji urodzin składam Ci moc życzeń: uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

W dniu urodzin życzę Ci, aby każdy dzień był niezapomnianą przygodą i powodem do zadowolenia.
Aby nigdy nie zabrakło Ci ciepła i miłości najważniejszych osób w Twoim życiu – tych którzy są teraz i którzy będą…
Powodzenia we wszystkim co robisz!

Życie jest krótkie jak sen majowy i pędzi wciąż naprzód jak strzała.
Dla nas jest ono tylko jedną chwilą – nie pozwól, by się ta chwila zmarnowała.

W dniu czterdziestych urodzin życzę pozytywnego spojrzenia w przyszłość,
długich lat życia, samych radosnych dni, a każdy dzień niech się staje bardziej kolorowy.

Z okazji 40-stych urodzin najserdeczniejsze życzenia,
aby każdy następny rok przynosił wszystko to, co w życiu najpiękniejsze.
Zdrowia, szczęścia, niewyczerpanych pokładów wiary i spełnienia marzeń.

Codziennie nowych wrażeń, podejmowania nowych wyzwań,
sukcesów przychodzących z prędkością światła
i szczęśliwych chwil trwających całą wieczność.

W tym uroczystym dniu życzę Ci dwóch rzeczy:
miłości, co w sens życie ubiera
i szczęścia, by wygrać z losem w pokera!

Krótkie życzenia na 40 urodziny ujęte na kartach fotoksiążki
Nie potrzeba wielu słów, by wyrazić bliskim nasze uczucia – skorzystaj w gotowych życzeń i podaruj solenizantowi uśmiech

Urodziny kobiety – poznaj życzenia na 40 urodziny dla koleżanki, przyjaciółki, siostry lub żony

Poszukujesz życzeń na 40 urodziny dla koleżanki lub przyjaciółki? A może chcesz znaleźć życzenia na 40 dla siostry albo żony, która niebawem przekroczy ten magiczny wiek?

Tak naprawdę nie ma to dużego znaczenia, czy łączą Was więzy krwi i bliskie relacje. Każdą kobietę zachwycą propozycje życzeń na 40 urodziny, które prezentujemy Ci poniżej:

Kobieta jest jak wino – z roku na rok coraz lepsza.
Miej w sercu powyższą dewizę, bo właśnie teraz zaczyna się dla Ciebie szczególny czas.
Wykorzystaj go w pełni, wyciśnij aż do ostatniej kropelki i baw się, ciesząc życiem!

Skończenie 40 lat to wielkie wydarzenie! Kamień milowy Twoich życiowych doświadczeń,
bogactwo miłości i długa lista przygód. Możesz być z siebie dumna.
Jednak nie patrz zbyt długo w przeszłość. Pomyśl tylko, jak wiele możesz jeszcze osiągnąć.

Pragnę Ci życzyć z okazji Twojego święta jak najmniej w życiu trosk,
przychylności losu, sprzyjających gwiazd, radości z najmniejszych przyjemności
oraz umiejętności dostrzegania w życiu największych wartości!

Z okazji urodzin życzę Ci, abyś nigdy nie przestała marzyć,
bo marzenia pozwalają przetrwać te wszystkie najtrudniejsze chwile.
Abyś potrafiła dawać radość.
Niech Twoje łzy będą tylko łzami radości, a nie smutku.
Aby niebo nad Tobą było jaśniejsze i aby otaczali Cię życzliwi ludzie.
Niech Twoje życie toczy się tak, jak tego pragniesz.

Piękny wiek czterdziestu lat dziś do Ciebie zawitał,
już z samego rana grzecznie się z Tobą przywitał.
Urodziny to dzień świętowania z rodziną, bliskimi,
dzieleniem się tą wyjątkową okazją ze wszystkimi.
Przyjmij więc życzenia radości, szczęścia, miłości,
zdrowia, odrobiny szaleństwa, wielu przyjemności.
Niech kolejne czterdzieści lat Ci magicznie upłynie,
a szeroki uśmiech i dobre serce nigdy nie przeminie.

Wszystkiego co piękne, dobre, niesamowite,
radosne, magiczne, miłe, jeszcze nie odkryte.
By zdrowie Cię od dziś nigdy nie opuszczało,
a wszystko o czym marzysz wnet się spełniało.
Czterdzieste urodziny są warte upamiętnienia,
z tej właśnie okazji są napisane te oto życzenia.
Wiedz, że nieważne jaki wiek kalendarz wskazuje,
Ważniejsze jest, na ile każdy człowiek się czuje.

Życzenia urodzinowe na 40 ujęte w fotoksiązce na prezent
Skopiuj życzenia na 40 urodziny i wręcz swojemu solenizantowi niezwykły prezent w formie fotoksiążki z najcenniejszymi słowami

Życzenia na 40 urodziny dla męża, brata lub kolegi, czyli nasze propozycje życzeń dla mężczyzny

Życzenia na 40 urodziny dla mężczyzny powinny wyróżniać się siłą i charakterem – bo choć na kobiety często działają ckliwe cytaty to facetów trzeba urzec w nieco inny sposób.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami życzeń na 40 urodziny dla męża, brata lub kolegi i sam zdecyduj, czy zadziałają na Twojego solenizanta:

Czterdzieści lat! Czterdzieści mieć lat! Teraz dopiero otwiera się świat.
To już nie młodzik z głową wśród chmur, lecz pewny koń – jak stal, jak mur.
To już nie poryw czczy i jałowy, lecz człek rozumny do szaleństw gotowy.
I płeć przeciwna chórem to przyzna: Oto prawdziwy jest mężczyzna!
Więc powiem głośno, wcale nie skrycie – Tobie się właśnie zaczyna życie.
Z nietuzinkowych doświadczeń bagażem, na co Cię stać, Ty nam jeszcze pokażesz!
Szalej więc mądrze, ale na maksa. Pamiętaj, by w piórka też nie obrastać!
Pij piwko, nie hoduj mięśnia piwnego, zawsze do seksu dąż udanego.
Bez zbędnych zwisów i dupereli, tego dziś życzyć byśmy Ci chcieli.
Najlepiej smakują owoce dojrzałe, są wtedy tak słodkie, kuszące, wspaniałe.
Ty kończąc dziś 40-sty rok, jak magnes przyciągasz kobiecy wzrok.
Gdzieniegdzie siwy włos, tak męski tors, tak męski głos…
Co życzyć Tobie? …takiej osobie?
Mięśni ze stali, „złota” w kieszeni oraz by każdy wielce Cię cenił.

Czego Ci życzyć w tym dniu wyjątkowym, gdy czterdziestolatkiem stajesz się szałowym!
Zdrowia i szczęścia, tego nigdy za mało, pieniędzy też więcej pewnie by się chciało.
Pociechy z dzieci i dużo radości, w rodzinie Twojej ogromu miłości.
Wiek to nie wszystko, więc lat już nie zliczaj – wznosimy dziś toast, jak każe zwyczaj!

Coś mi o uszy się gdzieś obiło, że Ci dziś roku kolejnego przybyło.
I nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie była to czterdziestka kolego.
Nastolatki Cię mają za dziadka, kłania Ci się starsza sąsiadka.
Z łezką w oku oglądasz stare zdjęcia – jak Ty to zniesiesz? Nie mam pojęcia!

Czterdziestka – wiek wyjątkowy!
Więc życzę Ci, abyś był zdrowy!
Żeby sił dużo na szaleństwa było,
I żeby szaleństwo się nie znudziło!
Bo póki młody duchem będziesz,
To o czym marzysz – na pewno zdobędziesz!
Więc życzę zdrowia, chęci i siły,
Aby marzenia się wszystkie spełniły!