Album dla dziecka – czy w ogóle warto?

Album fotograficzny dla dziecka to dość rzadki prezent we współczesnych czasach.

Być może dlatego, że tradycyjne zdjęcia zostały zastąpione ich wersjami elektronicznymi, a swoiste albumy prowadzone są częściej w mediach społecznościowych niż gromadzone na domowej półce. Jednak czy album dla dziecka to nie jest dobry pomysł?

Zobacz szablon “Pastelove” i inne szablony dziecięce

Album ze zdjęciami dla dziecka

W czasach wszędobylskiej elektroniki tradycyjne zdjęcia są rzadkością. Fotografie wywoływane są z reguły tylko wtedy, kiedy dotyczą istotnego wydarzenia – np. ślubu, chrzcin, pierwszej Komunii. A przecież miło jest sięgnąć za jakiś czas po tradycyjne zdjęcia i przypomnieć sobie konkretne wydarzenia z życia.

Oglądanie fotografii z dzieckiem będzie dla niego z pewnością o wiele ciekawsze niż przeglądanie ich elektronicznej wersji na ekranie komputera. Chociażby ze względu na chęć zachowania wspomnień w formie tradycyjnych zdjęć, warto przygotować album ze zdjęciami dla dziecka.

Szablony

Album dla dziecka na miarę XXI wieku

Niektórzy rodzice mimo wszystko nie do końca będą przekonani, czy album ze zdjęciami dla dziecka to dobry pomysł. Szczególnie kiedy jego właścicielem ma być kilkulatek, dla którego standardowe zdjęcia będą interesującymi, kolorowymi obrazkami. Rodzice mogą obawiać się, że prędzej czy później malec zniszczy zdjęcia.

Istnieje jednak prosty sposób na to, żeby tego uniknąć. Typowy album na zdjęcia można zastąpić nowoczesną fotoksiążką. Zdjęcia wydrukowane w wysokiej jakości i oprawione w sztywną okładkę nie tylko będą się ciekawie prezentować, ale również będą właściwie chronione przed ciekawskimi rączkami najmłodszych członków rodziny.

Fotoksiążka dla dziecka to nowoczesny i ciekawy sposób prezentacji rodzinnych zdjęć.

Barierą jedynie twoja wyobraźnia

Kiedy rodzice zdecydują się na przygotowanie fotoksiążki dla dziecka, może pojawić się kolejny problem: o kim właściwie taki album dla dziecka powinien być? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: o jego małym właścicielu. Jeśli ma być to prezent urodzinowy, to zdjęcia mogą prezentował małego solenizanta od dnia urodzin.

Jeśli jednak fotoksiążka dla dziecka ma być podarunkiem bez większej okazji, można umieścić w niej zdjęcia prezentujące go w kontekście jego hobby czy dotyczyć zarówno jego, jak też jego przyjaciół. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w zaprojektowaniu fotoksiążki dla malca jest ilość posiadanych zdjęć i wyobraźnia projektującego.

Ujęcie wizerunku dziecka w ciekawy sposób sprawi, że album dla dziecka stanie się dla niego wyjątkowym i niezwykle cennym gadżetem. Mimo swojej nowoczesnej formy fotoksiążka dla dziecka przekaże to, co najważniejsze – sentyment do wydarzeń z przeszłości.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce