Jak zorganizować sesję brzuszkową

Coraz więcej przyszłych mam decyduje się na dokumentowanie życia swojego malucha już przed narodzinami.

Mowa tu o modnych sesjach brzuszkowych, które stanowią doskonałą pamiątkę zarówno dla dziecka, jak i dla matki, która pragnie uwiecznić niesamowity czas ciąży.

Zobacz szablon “Dziennik ciążowy” i inne szablony dziecięce

Sesje brzuszkowe. Skąd ta moda?

Niegdyś sesje w ciąży wykonywały sobie głównie celebrytki, dziś myśli o niej niemal każda ciężarna. Moda na sesje ciążowe przywędrowała do nas z zachodu i całe szczęście – bo to naprawdę znakomity trend! W końcu ciąża to aż 9 miesięcy cudownego, odmiennego dla kobiety stanu, za którym po rozwiązaniu bardzo często tęsknimy.

Z tych powodów warto uwiecznić go na pięknych zdjęciach, wkomponowanych w równie uroczy album rodzinny.

Sesja w ciąży, a plener

Przygotowania do sesji brzuszkowej należy rozpocząć od wyboru odpowiednich okoliczności. Domowe zacisze, a może kwiecista łąka? Wiele zależy od twoich upodobań, oraz od aktualnych warunków atmosferycznych. Nie brakuje jednak i mam, które sesję ciążową wykonują w zaśnieżonych górach.

Każdy pomysł będzie dobry, o ile ty będziesz czuła się komfortowo.

Szablony

Stylizacja przyszłej mamy

Czas na przygotowanie głównej bohaterki sesji, czyli ciebie. To kolejne kryterium, które należy potraktować indywidualnie. Marzy ci się od dawna sesja w klimacie słowiańskim? Czemu by nie wykonać jej właśnie teraz! A może widzisz się w ciążowej sesji w klimacie lat dwudziestych?

Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Z fotografem, czy amatorsko?

Oczywiście, by wykonać ciążową sesję warto zatrudnić profesjonalistę, który zadba o odpowiedni klimat zdjęć oraz ich jakość. Jeśli jednak nie chcesz wydawać krocie, poproś o pomoc męża. Najważniejsze, by na zdjęciach ciążowych było widać rozpierające cię szczęście – wtedy wykonane choćby telefonem będą prezentowały się magicznie.

Z mężem, czy osobno?

Sesja fotograficzna solo, czy w towarzystwie ukochanego? Zdecydowanie piękniej będą prezentowały się zdjęcia ciążowe, na których wystąpicie we troje. Oczywiście, możesz pozwolić sobie na kilka fotografii solo, jednak nie zapominaj o tym, że i przyszły tata powinien znaleźć swoje miejsce w ciążowym albumie.

Brzuszkowa sesja trymestr po trymestrze

Pamiętaj, że zdjęcia ciążowe możesz kompletować skrupulatnie – tak, by w albumie znalazł się każdy z etapów twojego stanu błogosławionego. Dobrym rozwiązaniem może być wykonanie trzech sesji zamiast jednej – każda w jednym trymestrze.

To świetny sposób na to, by ukazać, jak bardzo w tym wyjątkowym stanie zmienia się kobiece ciało.

Zdjęcia ciążowe gotowe. Co dalej?

Gdy sesję brzuszkową masz już za sobą, czas na oprawienie zdjęć w odpowiedni album. Nie warto przechowywać ich jedynie na dysku komputera – piękna Fotoksiążka pozwoli się cieszyć nimi nie tylko tobie, ale i twoim bliskim podczas każdej, rodzinnej uroczystości.

Komponując ciążowy album wybierz odpowiedni szablon Fotoksiążki, użyj innowacyjnej aplikacji do wgrywania zdjęć, opcjonalnie dodaj podpisy i gotowe – twoja sesja brzuszkowa w formie pięknego albumu dotrze do ciebie w zaledwie kilka dni.

Ciążowy Fotoalbum na prezent

Warto dodać, że sesja brzuszkowa to idealny prezent nie tylko dla nas samych. Komponując Fotoalbum z twoimi zdjęciami ciążowymi możesz stworzyć idealny upominek np. dla swoich rodziców czy męża. Tak wzruszająca pamiątka będzie cieszyła twoich bliskich przez długi czas.

Ciążowy Fotoalbum możesz także zatrzymać, by po latach wręczyć go swojemu, dorosłemu już dziecku… wyobraź sobie, jak bardzo będzie zaskoczone!

Sesja ciążowa w Minibooku

Brzuszkowa sesja to także doskonały materiał do zapełnienia niewielkiego Minibooka. Mniejszy, lecz nie mniej urokliwy album z ciążowymi zdjęciami to idealny pomysł na upominek, ale i kompaktową pamiątkę, która znajdzie swoje miejsce na każdej półce jako pamiętnik ciąży.

Sesję brzuszkową powinna wykonać sobie każda, przyszła mama – radość z tak pięknej pamiątki jest naprawdę nieoceniona. Co najlepsze – ucieszysz się nie tylko ty sama, ale i wszyscy twoi bliscy.

Nie zwlekaj – 9 miesięcy minie szybciej, niż ci się wydaje!

Zobacz szablon “Roczek” i inne szablony dziecięce