Trafione świąteczne prezenty dla babci – 5 propozycji

Zanim się obejrzymy, ponownie wkroczymy w przedświąteczne szaleństwo prezentów. W bożonarodzeniowym chaosie niejednokrotnie kupujemy je bez namysłu ryzykując, że podarunek okaże się nietrafiony – to możliwe nawet wtedy, gdy kosztował nas krocie.

Pamiętajmy, że bliskie nam osoby, które znają nas całe życie – tak jak babcia, niekoniecznie oczekują świątecznego prezentu z najwyższej półki. Czasem najprostsze rozwiązania okazują się tymi najlepszymi.

Zobacz szablon “Prezent na Dzień Babci” i inne szablony dla babci

Dylemat świątecznego zamieszania: co kupić babci na święta?

Szał zakupów i przygotowań – niemal każdy z nas ulega bożonarodzeniowej gorączce. Jednym z jej najistotniejszych elementów są świąteczne prezenty dla bliskich. Jedni z nas zaczynają ich poszukiwania jeszcze jesienią, inni zostawiają tę kwestię na ostatni moment. Jedno jest pewne – wszystkim nam zależy na tym, aby każdy upominek okazał się strzałem w dziesiątkę. Rodzinne święta wiążą się z koniecznością przygotowania co najmniej kilku prezentów.

O ile naszym równolatkom stosunkowo łatwo sprawić niespodziankę, o tyle starsi krewni – na przykład dziadkowie – mogą stanowić dla obdarowującego małe wyzwanie. Jak wobec tego przygotować prezent dla babci na święta? Postawić na funkcjonalność, a może estetykę?

Pomysł na prezent nr 1: emocjonalny prezent pod choinkę

Możemy się założyć, że twoja babcia to osoba niezwykle rodzinna; skora do wzruszeń i poświęceń dla najbliższych. Doskonałym, a zarazem prostym upominkiem świątecznym, który wywoła u niej łzę wzruszenia okaże się rodzinny Fotoalbum. Umieść w nim fotografie wszystkich, najbliższych twojej babci osób.

Zbiór poruszających zdjęć w tak eleganckiej i nowoczesnej odsłonie z pewnością będzie cieszył twoją babcię przez długi czas.

Szablony

Pomysł na prezent nr 2: retrospekcja w Fotoksiążce

Niemal każda babcia posiada pokaźną kolekcję zdjęć z dawnych czasów. Zapewne nieraz przeglądałeś je zafascynowany jako dziecko niedowierzając, jak młoda kiedyś była. Czas przygotowywania prezentów na święta to doskonały moment, by to wykorzystać. Dyskretnie zdobądź fotografie z lat młodości swojej babci, zeskanuj je, a następnie skomponuj z nich Fotoksiążkę jako prezent dla babci.

Gwarantujemy, że ten prezent zajmie honorowe miejsce na półce obdarowywanej.

Pomysł na prezent nr 3: kieszonkowy foto prezent na święta

Niejedno z nas widuje swoich dziadków rzadko – dzielą nas kilometry, inny tryb życia i brak czasu. Boże Narodzenie to idealny czas na to, by podarować babci mały album fotograficzny – Minibook, który będzie mogła zawsze mieć pod ręką. W albumie umieść zdjęcia najbliższej rodziny, z którą twoja babcia ma stosunkowo rzadki kontakt. Ten niewielki, acz wymowny upominek pozwoli jej na to, by częściej czuć obecność ukochanych krewnych.

Pomysł na prezent nr 4: nietuzinkowa karta podarunkowa

Jeśli chcesz, aby twoja babcia mogła sama określić jaki prezent na święta dostanie, zafunduj jej kartę podarunkową Printu, która umożliwi jej stworzenie własnego, innowacyjnego albumu. Być może ze względu na skomputeryzowanie procesu tworzenia albumu babcia będzie wymagała od ciebie niewielkiej pomocy, jednak z drugiej strony – to może być zabawne, zbliżające was doświadczenie.

Pomysł na prezent nr 5: sesja fotograficzna

Każda z babć chętnie powróci duchem do czasów młodości, decydując się na odrobinę szaleństwa. Jeśli i twoja wspomina dawne lata z nutką tęsknoty, niebanalnym prezentem pod choinkę okaże się sesja fotograficzna. Zapewnij swojej babci profesjonalne przygotowania – makijaż, dobór fryzury i stroju – a następnie wspólnie znajdźcie idealne miejsce do przeprowadzenia sesji. Twoja babcia poczuje się jak modelka, a zdjęcia, które umieścicie w Fotoalbumie zrobią furorę na niejednym, rodzinnym spotkaniu.

W prezentach świątecznych dla najbliższych osób najlepiej jest stawiać na prostotę. Najważniejszy jest przekaz – sygnał mówiący, że nasi krewni mimo upływu lat stale znaczą dla nas niezmiernie wiele.

I choć twoja babcia zapewne stale o tym pamięta, w te święta warto zaskoczyć ją wyjątkowo poruszającym upominkiem.

Zobacz szablon “Prezent dla babci” i inne szablony dla babci