Piękna sesja brzuszkowa

Sesje noworodków już na stałe wpisały się w tradycje młodych małżeństw. Jednak coraz częściej przyszli rodzice decydują się również na zdjęcia swojego nienarodzonego dziecka.

I nie mamy tu na myśli ciążowego USG. Czy tzw. sesja brzuszkowa to dobry pomysł?

Zobacz szablon “Pamiętnik ciąży” i inne szablony dziecięce

Wyjątkowy czas oczekiwania

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej rodziny. Początkowa radość z nowego potomka czasem przeradza się w chwilowy strach, aby z moment znów przybrać nieopisaną euforię. Im większy staje się brzuszek mamy, tym oczekiwanie na maleństwo jest coraz trudniejsze.

Aby umilić sobie ten czas, warto pomyśleć o sesji brzuszkowej. Profesjonalny fotograf ujmie nie tylko okrągły brzuch, ale również radość rodziców w wyjątkowy sposób.

Przecież nic nie widać…

Sceptycy zdjęć ciążowego brzuszka twierdzą, że nie warto wydawać pieniędzy na sesję fotograficzną, skoro na zdjęciach będzie widoczny wyłącznie mamusiny brzuch. Jednak tak naprawdę sesja brzuszkowa daje wiele możliwości.

Oryginalny strój mamy uwidaczniający ciążę, narysowana kremem uśmiechnięta buźka na brzuszku czy podpisanie go imieniem malucha to tylko niektóre propozycje na urozmaicenie tego rodzaju zdjęć. Jeśli w sesji będzie też uczestniczył tata, to chociażby zbliżenie splątanych dłoni rodziców ułożonych delikatnie na brzuszku w formie serca będzie wyrazem ich wyjątkowej miłości, jaką otaczają swoje przyszłe potomstwo.

Bardziej odważne rodziny mogą zdecydować się również na szczególny makijaż brzucha. Narysowane kraina księżniczek czy podwodne królestwo będą stanowiły dodatkową ozdobę ciążowego brzuszka.

Szablony

Sesja brzuszkowa – kiedy tak, kiedy nie?

Mimo wszystko część przyszłych mam może zastanawiać się, czy sesja brzuszkowa jest bezpieczna dla ich dziecka. Jeśli ciąża przebiega bez komplikacji, mama nie musi leżeć w łóżku, a sama sesja nie będzie wywoływała ogromnego stresu u niej, to z pewnością sesja brzuszkowa nie zaszkodzi maleństwu. A jeśli będzie zrobiona z pomysłem, jako np. pamiętnik ciąży, będzie stanowiła w przyszłości dla malca wyjątkową pamiątkę. Dlatego zdjęcia z sesji brzuszkowej powinny mieć odpowiednią oprawę.

Fotoksiążka poświęcona dziecku w tym okresie będzie nie tylko właściwym zabezpieczeniem zdjęć, ale również oryginalnym sposobem na ich prezentację. Jeśli jednak mimo wszystko mama ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa sesji, powinna swój pomysł skonsultować z lekarzem prowadzącym. Ten z pewnością udzieli fachowej porady z troską o zdrowie i bezpieczeństwo maleństwa.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce