Piękna sesja niemowlęca. Jak ją zorganizować?

Twój maluch tak szybko rośnie, a każda chwil ubiega szybko. Obawiasz się, że nie każdą uda się wam zapamiętać – pierwszy krok, pierwsze urodziny, czy samodzielnie zjedzony posiłek to detale, które po latach mogą ulecieć nam z pamięci.

Najprostszym sposobem, by zachować je na zawsze są fotografie – sesja niemowlęca to jedna z metod na to, by po upływie wielu lat móc cieszyć się cudownymi wspomnieniami z okresu niemowlęcego twojego dziecka.

Zobacz szablon “Narodziny córeczki” i inne szablony dziecięce

Zdjęcia niemowlaka: trend niezmienny od lat

Niezależnie, czy sięgniemy do ubiegłej dekady, czy początków istnienia fotografii, ludzie najchętniej fotografowali dzieci. Ich szybki rozwój sprawiał, że rodzice chcieli zachować pamiątkę po pierwszych latach życia swoich pociech. Również w dzisiejszych czasach chętnie robimy zdjęcia naszym maleństwom – często nawet w trywialnych momentach, które po latach stają się powodem do ogromnych wzruszeń.

Choć te „pospolite” zdjęcia najczęściej lądują w naszych rodzinnych albumach, warto zastanowić się nad czymś wyjątkowym – sesją niemowlęcą. Profesjonalne, zaplanowane zdjęcia także mają swój urok i pozwolą podkreślić ci wszystkie cechy twojego maluszka.

Szablony

Sesja niemowlaka – plener czy dom?

Podstawowym problemem większości rodziców, którzy myślą o organizacji sesji niemowlęcej jest wybór odpowiedniego miejsca. Doskonale sprawdzi się letnia, kwiecista łąka, jak i pokoik bohatera sesji – wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie nasz maluch będzie czuł się najbardziej komfortowo.

Pod uwagę bierzmy również aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sesja niemowlęca wykonana w domu zapierała dech w piersiach.

Sesja niemowlęca w domu – organizacja

Gdy zdecydujemy się na domową sesję zdjęciową niemowlaka, powinniśmy szczególnie starannie zadbać o scenerię. Zastanówmy się, co chcemy zawrzeć w tle fotografii. Najlepiej sprawdzi się codzienne otoczenie naszego malucha, a więc jego pokój lub własny kąt, w który wkomponujemy zabawki i dziecięce gadżety.

Podczas domowej sesji niemowlęcej możemy uwiecznić naszą pociechę podczas zabawy, snu, czy kąpieli. Atutem wyboru własnego domu na miejsce sesji zdjęciowej jest fakt, że fotografowane dzieci z reguły są podczas niej zrelaksowane, często zapominając o tym, że są fotografowane. Dzięki temu, uzyskane przez nas fotografie dziecka mogą uzyskać naprawdę niesamowity charakter.

A co z plenerem?

Co jednak, gdy naszym marzeniem jest wykonanie sesji niemowlęcej w plenerze? Rzecz jasna – podstawową kwestię stanowi pogoda. Najlepiej wykonywać zdjęcia wówczas, gdy jest ona optymalna dla dobrego samopoczucia dziecka (nie jest zbyt gorąco, ale i nie za zimno). Doskonałym miejscem na niemowlęcą sesję w plenerze okaże się park, plac zabaw, czy plaża. Warto pomyśleć nad sesją niemowlęcą podczas, gdy przebywamy na malowniczych wakacjach.

Sesja niemowlęca – czy warto zatrudnić fotografa?

Kolejnym dylematem bywa wybór fotografa lub rozważania na temat tego, czy w ogóle warto go zatrudniać. Być może wystarczy osobisty aparat? Jeśli masz wprawną rękę w robieniu zdjęć, dobrze „wyczuwasz” światło i potrafisz wyłapywać wyjątkowe momenty, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonał sesję niemowlęcą samodzielnie.

Dużą wagę należy przykładać do jakości wykonywanych fotografii – w końcu zależy nam na tym, by dobrze prezentowały się w niemowlęcej Fotoksiążce, czy Fotoalbumie.

Gdy zdjęcia już są gotowe…

Sesja niemowlęca przebiegła udanie, a wy możecie wspólnie cieszyć się z uroczych zdjęć. Co dalej? Oczywiście, nie warto ukrywać ich tylko na dysku komputera. Z wykorzystaniem zdjeć z sesji niemowlęcej przygotujesz wzruszający Fotoalbum, Fotoksiążkę lub Minibook, który dla całej waszej rodziny będzie wspaniałą pamiątką na długie lata. Do zdjęć w albumie możesz dodać własne, unikalne podpisy, samodzielnie wybrać dopasowany szablon i gotowe – wasz innowacyjny album z sesją niemowlęcą dotrze w zaledwie kilka dni.

O sesji niemowlęcej powinien pomyśleć każdy rodzic – to cudowne przeżycie dla was, ale i dla waszego maluszka, a także niepowtarzalna pamiątka, w postaci albumu dla dziecka, która pozwoli uchwycić ważne w życiu dziecka momenty.

Zobacz szablon “Roczek” i inne szablony dziecięce