Idealny fotoalbum na roczek dziecka

Roczek naszej pociechy to wyjątkowa okazja, którą warto odpowiednio celebrować – nie bez powodu młodzi rodzice decydują się na wystawną mszę w kościele i przyjęcie dla najbliższych.

Do całej otoczki pierwszych urodzin malucha warto dodać także i fotografie, które pozwolą nam przez długi czas wspominać roczek dziecka.

Zobacz szablon “Roczek” i inne szablony dziecięce

Roczek dziecka – zdjęcia fachowe czy we własnym zakresie?

Większość rodziców nadal decyduje się na zlecenie wykonania fotografii na roczek bliskiej osobie – na przykład wujkowi lub dziadkowi – w ramach tańszej alternatywy dla profesjonalnego fotografa. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że osoba, której powierzamy to ważne zadanie ma „rękę” do zdjęć i wykona je w sposób odpowiedni na tyle, byśmy mogli umieścić je w eleganckim albumie.

Jeśli nie masz w swoim otoczeniu osoby, która wykona dobre zdjęcia na roczek dziecka, lepiej będzie zdecydować się na usługi fotografa – chociażby na czas uroczystości w kościele.

No właśnie – jak fotografować roczek w kościele?

Zdjęcia wykonywane w kościołach, choć nie są zwyczajem nowym, często wciąż budzą kontrowersje. Uczestnicy uroczystości zwykle kłopocą się tym, aby proces robienia zdjęć nie odbierał uroczystości patetyzmu.

Aby cieszyć się podniosłą mszą świętą i pięknymi zdjęciami zarazem, nie warto przesadzać z ich ilością – kilka dobrych ujęć w zupełności wystarczy! Resztę wykonacie podczas rodzinnego przyjęcia.

Szablony

Fotografie na roczek dziecka, a spotkanie rodzinne

Niezależnie, czy uroczystość odbywa się w eleganckiej restauracji czy w domowym zaciszu, bez problemu wykonasz piękne zdjęcia twojej pociechy, jak i pozostałych uczestników roczku. Od strony technicznej, warto zadbać o odpowiednie światło i schludną scenerię.

Najważniejsze jest jednak to, by na fotografiach z okazji roczku było widać łączącą was rodzinną więź. Warto, by najbliższe dziecku osoby – a więc rodzice, rodzeństwo, chrzestni i dziadkowie – wykonali sobie z nim wspólnie kilka nietuzinkowych fotografii.

Komponujemy Fotoalbum na roczek

Uroczystość urodzinowa minęła, a tobie udało zrobić się całkiem sporo zadowalających zdjęć. Co dalej? To odpowiedni moment, by zapewnić fotografiom właściwą oprawę. Nie przechowuj ich wyłącznie na dysku komputera – zdjęcia z okazji roczku zasługują na to, by odpowiednio je wyeksponować!
Doskonałym pomysłem będzie okazjonalny Fotoalbum.

Wystarczy, że za pośrednictwem nowoczesnej aplikacji wybierzesz jego szablon, rodzaj papieru, rozmieścisz w nim najpiękniejsze zdjęcia z roczku i gotowe. Dodatkowo, w albumie z okazji roczku możesz zamieścić dowolne życzenia czy cytaty, czy nawet kilka słów prosto z serca od pozostałych członków waszej rodziny.

To również rozwiązanie niesamowicie wygodne – po zamówieniu, wasz uroczysty album z okazji roczku dotrze do was w zaledwie kilka dni za pośrednictwem poczty.

Fotoksiążka na roczek dziewczynki

To jasne, że rodzice zwykle lubią dostosowywać okazjonalne albumy indywidualnie do swojej pociechy. Fotoksiążka na roczek dziewczynki może być skomponowana konwencjonalnie – z wykorzystaniem różowego szablonu wraz ze zdjęciami bobasa w odświętnej kreacji, lub nieco bardziej nietuzinkowo, wykorzystując gotowe formy w innych kolorach.

W przypadku dziewczynki, dobrze będzie prezentował się album w kolorach pastelowego fioletu, czy nawet pogodnej żółci.

Co na roczek chłopca?

Najczęściej młodzi rodzice nadal decydują się na Fotoksiążki i Fotoalbumy z okazji roczku chłopca w odcieniach niebieskości czy zieleni. My proponujemy wam jednak rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się doskonale na roczek chłopca i dziewczynki zarazem – Fotoalbum z eleganckim, białym szablonem. Inną opcją są szablony wielokolorowe – idealne dla absolutnie każdego malucha.

Album na roczek dziecka warto przygotować – to w końcu kolejna, ważna okazja w życiu naszej pociechy, którą przez długi czas wspólnie będziemy chcieli wspominać.

Piękne zdjęcia w wyjątkowej oprawie ułatwią przywołanie cudownych wspomnień, ciesząc wszystkich członków waszej rodziny przez długie lata.

Zobacz szablon “Rodzeństwo” i inne szablony dziecięce