Sesja ciążowa – wyjątkowe zdjęcia czy modny trend?

Oczekiwanie na przyjście dziecka to wyjątkowy czas. Wiele osób postanawia go uwiecznić na fotografiach.

Jednak czy sesja ciążowa nie jest jedynie ślepym podążaniem za aktualnym trendem? Dlaczego warto brać udział w takich sesjach?

Zobacz szablon “Rodzeństwo” i inne szablony dziecięce

Fotoksiążka o ciąży

Powód, dla którego warto robić zdjęcia w trakcie ciąży, jest jeden: to doskonała pamiątka z tego wyjątkowego czasu.

Oczywiście to od rodziców zależy, jaki okres z dziewięciu miesięcy chcą sfotografować. Najczęściej przyszli rodzice wykonują zdjęcia zaawansowanej ciąży, kiedy ciążowy brzuszek jest już bardzo widoczny.

Pomysłów na sesję jest wiele: małżeńskie, rodzinne (z przyszłym rodzeństwem oczekiwanego bobasa) czy artystyczne. Profesjonalne studia fotograficzne z pewnością podpowiedzą wiele ciekawych pomysłów dotyczących tego rodzaju zdjęć. Jednak dobrej jakości fotografie to dopiero połowa sukcesu. Równie ważna jest oprawa całej sesji.

Ciekawym rozwiązaniem jest fotoksiążka o ciąży. Zdjęcia brzuszka zostają wydrukowane w wysokiej jakości i umieszczone w dedykowanej książce. Specjalistyczne drukarnie oferują szablony dedykowane właśnie tego rodzaju sesjom. Dzięki fotoksiążce twoja sesja ciążowa nie tylko nabierze szczególnego charakteru, ale również zostanie odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami i oddziaływaniem czasu.

Poza tym fotoksiążka o ciąży jest bardzo wygodna podczas przeglądania. Sztywna okładka i przystępny format sprawiają, że przeglądanie ciążowych fotografii będzie jeszcze większą przyjemnością.

Szablony

Wyjątkowy pamiętnik ciąży

Jednak sesja ciążowa nie musi być wcale wykonana przez profesjonalnego fotografa i dotyczyć jedynie ostatnich miesięcy stanu błogosławionego. Coraz częściej przyszli rodzice na bieżąco dokumentują przebieg ciąży.

Regularne zdjęcia rosnącego brzuszka, zdjęcia maluszka z badań usg czy fotografie pierwszych rzeczy kupionych dla przyszłego potomka to istna skarbnica wspomnień okresu przygotowań do przyjścia na świat nowego członka rodziny. Dlaczego tego nie wykorzystać i nie stworzyć wyjątkowego pamiętnika ciąży? Nawet amatorskie zdjęcia można oprawić w formie fotoalbumu czy fotoksiążki.

Ułożone chronologicznie fotografie uzupełnione o niewielkie szczegóły dotyczące daty pierwszego usg, planowanej daty porodu czy metryki dziecka będą wyjątkową pamiątką pojawienia się na świecie potomka. Taki dziennik ciążowy w formie zdjęć wielokrotnie przywoła miłe i wzruszające wspomnienia tamtych wyjątkowych chwil.

Zaprojektuj własny dziennik ciąży

To, jaką formę będzie mieć fotoksiążka czy fotoalbum ze zdjęciami ciążowymi zależy tylko od ciebie. Możesz zamieścić w nim wyłącznie zdjęcia z ostatnich miesięcy lub fotografie najważniejsze dla ciebie z tego okresu.

Zdjęcia mogą być profesjonalne i amatorskie. Wysoka jakość współczesnych aparatów w telefonach komórkowych jest wystarczająca, aby twój drukowany dziennik ciąży był czytelny i wyrazisty. Poza tym taki nietypowy album to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. To niewiele w porównaniu z wartością sentymentalną zdjęć, które zostaną w nim zamieszczone.

Pamiętaj, że foto dziennik ciąży będzie ważny nie tylko dla ciebie, ale w przyszłości również dla dziecka, którego przyjście na świat będzie dokumentował.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce