Podarunek z klasą dla malucha – prezent na roczek dla dziewczynki

Dzieciaki rosną niespostrzeżenie. Szczególnie jeśli są to dzieci naszego rodzeństwa czy przyjaciół.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie celebrowanie urodzin najmłodszych członków rodziny. Duże znaczenie w życiu malucha mają jego pierwsze urodziny.

I chociaż teoretycznie większe problemy są z prezentami dla chłopców, to wiele osób może zastanawiać się jaki prezent na roczek dla dziewczynki będzie najlepszy.

Zobacz szablon “Pierwszy rok córki” i inne szablony dziecięce

Prezent dla rocznej dziewczynki

Teoretycznie prezent na pierwsze urodziny dla dziewczynki nie powinien być problematyczny. Przecież uwielbiają się bawić lalkami i misiami. Należy jednak pamiętać, że zabawka dla tak małego dziecka powinna być dobrana zgodnie z jego aktualnym wiekiem.

Lalki dla starszych dziewczynek mogą stanowić zagrożenie dla tak małych użytkowniczek. Dlatego przy wyborze podarunku na roczek należy się kierować przede wszystkim kryterium wieku dziecka i bezpieczeństwem zabawki.

Szablony

Oryginalny prezent dla roczniaka

Wiele osób, które stają przed koniecznością zakupu podarunku dla dziecka, stawiają przede wszystkim na oryginalność. A biorąc pod uwagę szeroką pulę dostępnych na rynku zabawek, znalezienie wyjątkowego pomysłu na prezent na roczek nie jest wcale łatwe. Wszystko zależy oczywiście również od wymagań, jakie są stawiane podarunkowi.

Jeśli mimo wszystko poszukujący podarunku nie musi za wszelką cenę podarować zabawki, może przygotować naprawdę oryginalny prezent dla roczniaka. Będzie nim z pewnością autorska fotoksiążka ze zdjęciami małej solenizantki. Na pewno bardzo dużo jej zdjęć będą mieli nie tylko jej rodzice, ale również wujkowie, dziadkowie czy najbliżsi przyjaciele rodziny, więc ich zdobycie w wersji elektronicznej nie będzie trudne.

Wystarczy umieścić je w dedykowanym pierwszym urodzinom szablonie i zlecić wydruk całości jako stylowej książki. I chociaż może fotoksiążka nie wydaje się początkowo idealnym prezentem na roczek dla dziewczynki, to jeśli malec nie doceni jej wartości od razu, to z pewnością zrobi to po latach. Jej karty będą przywoływać mu wspomnienia z najpiękniejszego okresu jest życia – dzieciństwa.

Fotoalbum – „bogatszy” prezent na roczek dla dziewczynki

Jeśli jednak obdarowujący chciałby, aby mała solenizantka korzystała z jego prezentu niemal od razu, może przygotować dla niej fotoalbum. Zasadniczą różnicą między nim a fotoksiążką jest to, że zdjęcia są drukowane na sztywnych kartach. A przecież małe dziewczynki uwielbiają oglądać książeczki ze sztywnymi kartkami pełne kolorowych obrazków.

Jeśli fotoalbum ma pełnić dodatkowo funkcję edukacyjną, to oprócz zdjęć małej solenizantki powinien zawierać również fotografie jej najbliższych członków rodziny (rodziców, rodzeństwa, dziadków). Możliwość rozpoznawania ich wizerunków na kartach fotoalbumu będzie dodatkowo rozwijać spostrzegawczość jego małej właścicielki.

Każdy, kto zastanawia się nad fotoalbumem w takiej formie, nie powinien obawiać się również o jego wytrzymałość. Wysoka jakość wydruku zdjęć oraz sztywne karty odpowiednio zabezpieczają opublikowane zdjęcia. Dzięki temu fotoalbum ze zdjęciami małej księżniczki to trafiony prezent na roczek dla dziewczynki. Spodoba się on nie tylko małej solenizantce, ale na pewno również jej rodzicom.

Zobacz szablon “Album dla dziecka” i inne szablony dziecięce