10 inspiracji z fotoksiążką w roli głównej – stwórz własny projekt!

Chcesz utworzyć własny projekt fotoksiążki, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj ten krótki poradnik! Na pewno znajdziesz pomysł, który ułatwi Ci pracę i sprawi, że przygotowywanie fotoproduktu stanie się świetną i satysfakcjonującą zabawą.

Przedstawiamy 10 inspiracji z fotoksiążką w roli głównej. Dzięki nim najpiękniejsze momenty zyskają unikalną formę, a rodzinne uroczystości zamienią się w niepowtarzalne wydarzenia.

Różne inspiracje projektów fotoksiążki
Projekt fotoksiążki możesz całkowicie dostosować do własnych potrzeb. Poznaj propozycje Printu i zainspiruj się!

Oryginalne pomysły na fotoksiążkę – zainspiruj się i zrób ją sam!

Fotoksiążka to ręcznie robiona pamiątka, która będzie cieszyć Ciebie i Twoich najbliższych przez długie lata. To także idealny pomysł na prezent, ponieważ przygotowujesz ją samodzielnie, podobnego produktu nie znajdziesz na sklepowych półkach.

Nie musisz jednak obawiać się procesu tworzenia fotoksiążki. Przeznaczona do zrobienia samemu, choć prezentuje się niezwykle elegancko i profesjonalnie, nie wymaga wcale umiejętności graficznych czy informatycznych.

Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do internetu, interesujące zdjęcia i odrobina inwencji twórczej. Dzięki dostępnym szablonom fotoksiążki (kliknij i poznaj je wszystkie), możesz stworzyć ją nawet w ciągu 30 minut!

Sam proces projektowania to jednak świetna i satysfakcjonująca zabawa, podczas której możesz poczuć się jak prawdziwy autor fotoksiążki diy, nie warto więc patrzeć na zegarek!

Fotoksiążka dla taty i mamy na każdą okazję
Pssst… Fotoksiążka to idealny prezent dla świeżo upieczonego taty na jego pierwsze święto!

Inspiracja 1: fotoksiążka dla mamy i taty

Nie wiesz, komu możesz podarować fotoksiążkę? Pomyśl o swoich rodzicach! W końcu jak nikt inny zasługują na kreatywny i unikalny prezent.

Poza tym – poprzednie pokolenie jeszcze doskonale pamięta magię, która towarzyszyła przeglądaniu tradycyjnych albumów fotograficznych, na pewno doceni więc ich nowoczesną formę.

Fotoksiążka dla mamy będzie idealnym podarunkiem z okazji jej urodzin czy imienin, może także dodać blasku spotkaniom przy świątecznym stole. Oczywiście bez wątpliwości fotoksiążka na Dzień Matki to również pomysł idealny. Z pewnością wzruszy Twoją mamę i umożliwi jej częste powracanie do pięknych chwil.

Fotoksiążka dla taty będzie świetnym upominkiem z okazji jego dnia, zajmie także honorowe miejsce w domowej bibliotece. Dzięki różnorodnym szablonom może być dostosowana do męskiego stylu, co da mu jeszcze większą satysfakcję.

Poznaj szablony przygotowane z myślą o rodzicach: szablony fotoksiążki dla mamy i taty (klik).

Fotoksiążka na rocznice ślubu sprawdzi się idealnie
Półkę ze ślubnym albumem warto uzupełnić o fotoksiążkę z mijających w małżeństwie wspólnych lat

Inspiracja 2: fotoksiążka na rocznicę ślubu

Rocznice ślubu to szczególne wydarzenia, które pozwalają powrócić myślami do tego wyjątkowego dnia.

Niezależnie od tego, ile lat upłynęło od zaślubin, warto uczcić je w szczególny sposób. Zazwyczaj to właśnie zdjęcia stają się najpiękniejszą pamiątką. Dlaczego nie nadać im wyjątkowej formy?

Fotoksiążka na rocznicę ślubu to idealna propozycja, która pozwoli nadać starym fotografiom nowy blask.  Ogranicza Cię tylko wyobraźnia – możesz odświeżyć stare, analogowe zdjęcia lub zebrać najpiękniejsze kadry przedstawiające sceny z rodzinnych imprez i spotkań.

Oczywiście szczególną formę przybierze fotoksiążka na 50 rocznicę ślubu – z pewnością warto wybrać wówczas największy format i płócienną oprawę. Niezależnie od tego czy to srebrne, czy złote gody, fotoksiążka będzie perfekcyjnym pomysłem na prezent!

Koniecznie sprawdź wszystkie dostępne szablony fotoksiążki na rocznice ślubu (klik).

Fotoksiążka z chrztu świętego to wspaniały pomysł na upamiętnienie
Pierwsza ważna uroczystość Twojego maluszka powinna zostać upamiętniona w estetycznej fotoksiążce

Inspiracja 3: fotoksiążka z chrztu świętego

Wybór prezentu z okazji chrztu jest niezwykle trudny. Zwykle nie wiemy, jaką drogę wybrać. Coraz popularniejsze stają się drogie podarunki, które nie mają jednak nic wspólnego z samą uroczystością. W żaden sposób nie będą o niej przypominać po latach najważniejszej osobie w tym dniu, a więc samemu dziecku.

Chrzest i fotoksiążka łączą się wyśmienicie. Dzięki niej wspomnienia tego szczególnego wydarzenia zostaną z nim na zawsze. Maluch zyska także unikalny przedmiot, który stanie się drogocenną i niepowtarzalną pamiątką.

Fotoksiążka z chrztu pozwoli zachować na zawsze szczególne kadry. Magia fotoksiażki z chrztu świętego polega również na tym, że pozwala przeżyć obdarowywanej osobie chwile, których w momencie samej uroczystości nie była świadoma. Taki podarunek stanie się cenną pamiątką dla najbliższych osób.

Fotoksiążki na chrzest zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie odzwierciedlać tę uroczystość. Ich forma jest subtelna, ale i bardzo nowoczesna. Przekonaj się o tym sam, sprawdzając szablony na chrzest (kliknij tutaj) proponowane przez Printu.

Fotoksiążka z pierwszej komunii świętej
Pierwsza komunia święta to niezwykłe przeżycie dla Twojego dziecka. Wszystkie wyjątkowe momenty zachowaj w eleganckiej oprawie

Inspiracja 4: fotoksiążka z komunii świętej

Kolejną religijną uroczystością, którą przeżywamy w rodzinnym gronie, jest pierwsza komunia święta. W jej przypadku również często borykamy się z problemem wyboru właściwego prezentu.

Inwestowanie w drogi sprzęt elektroniczny czy gadżety, sprawi dziecku jedynie chwilową radość. Z biegiem czasu doceni za to rozwiązania, które budzą wspaniałe wspomnienia i pozwalają zatrzymać chwile, do których nie da się już powrócić.

Warto zastanowić się nad fotoksiążką na pierwszą komunię świętą – zdjęcia z tej uroczystości zyskają wspaniałą oprawę, będą prezentować się atrakcyjnie nawet po długich latach. Fotoksiążka z komunii świętej może zostać włączona do rodzinnego archiwum i towarzyszyć nam podczas świątecznych spotkań. Po latach z pewnością wywoła łzy wzruszenia i pozwoli przypomnieć sobie to niepowtarzalne wydarzenie.

Printu na tę okazję również przygotowało specjalne szablony, które możesz obejrzeć tutaj: szablony fotoksiążki komunijnej (klik).

Fotoksiążka szkolna i przedszkolna
Uwielbiamy wracać myślami do szkolnych lat, dlatego już dziś zadbaj o zatrzymanie wszystkich radosnych chwil Twojego dziecka w fotoksiążce

Inspiracja 5: fotoksiążka szkolna i przedszkolna

Doskonale pamiętasz urok starych albumów ze zdjęciami, które dokumentowały proces Twojego dorastania? Fotoksiążka jeszcze lepiej wywiąże się z tego zadania!

Okres szkolny to w końcu najbardziej beztroskie chwile w naszym życiu, niestety często zbyt późno się o tym przekonujemy. Warto przygotować więc dla dziecka fotoksiążkę szkolną, dzięki której będzie mogło powracać do nich, kiedy tylko będzie miało na to ochotę.

Fotoksiążka z przedszkola pozwoli na powrót do grona znajomych, z którymi łączą nas pierwsze wspomnienia, ale pamięć często zatarła nawet ich imiona. Dlatego w edytorze fotoksiążki bez trudu umieścisz dodatkowe opisy pod każdym ze zdjęć, aby móc na bieżąco upamiętnić najważniejsze fakty.

Fotoksiążka na koniec szkoły (albo fotoksiążka na zakończenie przedszkola) będzie z kolei idealnym zwieńczeniem danego etapu edukacji i atrakcyjnym prezentem dla małego prymusa. Oczywiście tego typu produkt możemy wykorzystać również w nieco innym celu: fotoksiążka jako podziękowanie dla nauczyciela okaże się niezastąpionym pomysłem na podarunek dla wychowawcy z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Poznaj wszystkie barwne i radosne szkolne szablony fotoksiążki (klik).

Fotoksiążka z rysunkami dziecka pozwoli wprowadzić ład
Mali artyści codziennie tworzą niepowtarzalne dzieła – tylko jak ich wszystkich nie pogubić? Z rozwiązaniem przychodzi fotoksiążka!

Inspiracja 6: fotoksiążka z rysunkami dziecka

Jesteś rodzicem małego artysty? Twoje dziecko każdego dnia tworzy niepowtarzalne dzieła, które jednak – ze względu na nietrwałość papieru – szybko ulegają zniszczeniu lub zagubieniu? Warto nadać im zupełnie nowy kształt i zachować na zawsze!

Fotoksiążka z rysunkami dziecka przerodzi się w profesjonalny album wypełniony arcydziełami i niczym nie będzie ustępować albumom profesjonalnych artystów. Dzięki niej nie będzie trzeba troszczyć się o katalogowanie kolejnych rysunków, a ich przeglądanie będzie dawało całej rodzinie ogromną satysfakcję nawet po latach.

Fotoksiążka z rysunkami dziecka to także idealny pomysł na prezent dla babci czy dziadka – pomyśl o niej jak o niezwykłej i eleganckiej laurce, która może dać jeszcze więcej radości i dumy z wnucząt.

Rysunki Twojego malucha idealnie będą prezentować się w specjalnie do tego zaprojektowanym szablonie “Mały artysta” (kliknij tutaj).

Fotoksiążka ze starych i skanowanych zdjęć
Czas odnaleźć zakurzone szkatułki, które skrywają wyjątkowe fotografie Twoich przodków. Umieść je w fotoksiążce i nadaj im nowe życie!

Inspiracja 7: fotoksiążka ze starych zdjęć

Chociaż mało kto ma dziś do czynienia z tradycyjną, analogową fotografią to wciąż w wielu domach można odnaleźć setki starych zdjęć. Uwieczniliśmy na nich najpiękniejsze chwile, towarzyszyły nam podczas rodzinnych spotkań, uroczystości czy wakacyjnego wypoczynku. Dlaczego więc nie odświeżyć ich i upewnić się, że będą z nami już na zawsze?

Fotoksiążka ze starych zdjęć to idealny sposób ich przechowywania – nie musisz martwić się o to, że zgubią się lub zostaną zniszczone. W ten sposób możesz stworzyć także unikalny album, który będzie cennym znaleziskiem dla przyszłych pokoleń. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia estetyczna.

Fotoksiążka vintage to prawdziwy hit, który zyskuje coraz większą popularność. To również sprawdzony pomysł na prezent dla najbliższych osób. Ucieszą się z niego zwłaszcza rodzice, dziadkowie czy ciocie, którzy doskonale pamiętają jeszcze urok analogowej fotografii i sami odpowiadają za stworzenie niezapomnianych kadrów.

Warto zastanowić się nad stworzeniem fotoksiążki – drzewa genealogicznego: dzięki dostępnemu szablonowi jej przygotowanie będzie bardzo łatwe, końcowy efekt zachwyci formą, a tego typu produkt z pewnością stanie się najpiękniejszą rodzinną pamiątką.  Fotoksiążka ze skanowanych zdjęć zachowa znakomitą jakość i odda urok minionych lat.

Wspomniany szablon znajdziesz tutaj: Fotoksiążka w formie drzewa genealogicznego (klik).

Fotoksiążka bajka to ciekawy sposób na zachowanie zdjęć dziecka
Bajki rozwijają wyobraźnię dziecka, tym bardziej, gdy to on zostaje ich głównym bohaterem! Poznaj przygody leśnych przyjaciół i Twojego malucha

Inspiracja 8: fotoksiążka z bajką dla Twojego dziecka

Uwielbiasz czytać swojemu dziecku bajki, a ono nie może zasnąć bez zabaw z ulubioną, kolorową książeczką? A co, gdyby można było stworzyć własną fotoksiążkę z bajką dla malucha, w której to on będzie głównym bohaterem? Tak, to możliwe!

Poznaj bajkę “Leśne przygody”, w której pierwsze skrzypce odgrywa właśnie Twój maluch! Jest to personalizowana opowieść o przygodach Twojego dziecka, któremu towarzyszy energiczny piesek Roko. Nieprzewidywalne leśne perypetie udowadniają bohaterom, jak ważna jest pomoc i wzajemne wsparcie.

Czytanie wciągających przygód i wskazywanie dziecku jego fotografii sprawi Wam dużo frajdy i satysfakcji!

Jak spersonalizować bajkę? Wejdź na szablon fotoksiążki z bajką dla dziewczynki (klik!) z bajką dla chłopca (klik!) i kliknij w przycisk ZRÓB FOTOKSIĄŻKĘ. W edytorze wystarczy uzupełnić puste ramki zdjęciami Twojego malucha i zamienić imiona w środku bajki oraz na okładce.

Pomyśl o tym, jakie wrażenie wywrze na Twoim dziecku, i jak chętnie po wielu latach będziecie powracać do jej barwnych kart.

Fotoksiążka z instagrama i innych mediów społecznościowych
Potrzebujesz poręczną fotoksiążkę w niewielkim formacie? Printu ma dla Ciebie idealną propozycję

Inspiracja 9: fotoksiążka w wersji mini

Nie zawsze to, co większe, jest lepsze. Ta reguła z pewnością nie dotyczy fotoproduktów. Fotoksiążka mini, czyli minibook, zachowuje wszystkie zalety swojej większej siostry, przy tym jest znacznie bardziej poręczna i dostosowana do szybkiego tempa współczesnego życia.

Mała fotoksiążka znakomicie się prezentuje, zachowuje wysoką trwałość i niepowtarzalną jakość zdjęć, a do tego dostępna jest w kieszonkowym rozmiarze (15×15 cm). Dzięki temu możesz mieć ją zawsze przy sobie i przeglądać ją wtedy, kiedy tylko zechcesz. Jej przygotowanie może zamknąć się w ciągu 10 minut!

A co, gdyby połączyć fotoksiążkę i instagram? Na kartach minibooka bez problemu przeniesiesz zdjęcia z tego wyjątkowego serwisu społecznościowego i umieścisz wirtualną rzeczywistość w realnym życiu! Edytor minibooka łączy się bezpośrednio z Twoim instagramowym kontem, dzięki czemu kwadratowe kadry znajdą się w Twoim projekcie w mgnieniu oka! Dowiedz się więcej o minibooku (klik tutaj).

Fotoksiążka w formie portfolio
Stwórz wyjątkowe portfolio, którym pochwalisz się przed potencjalnym pracodawcą lub klientem

Inspiracja 10: Twoje portfolio w formie fotoksiążki

Wykonujesz zawód kreatywny i poszukujesz ciekawej formy zaprezentowania efektów Twojej pracy? Jesteś modelką lub fotografem, ale nie cieszą Cię już zdjęcia, które możesz przeglądać wyłącznie na ekranie komputera? Fotoksiążki i fotoalbumy dla profesjonalistów przyjdą Ci z pomocą. W edytorze bez trudu stworzysz projekt, który pozwoli pokazać Twoją twórczość światu w niebanalnej i profesjonalnej formie.

Fotoksiążka-portfolio zrobi wrażenie na potencjalnych pracodawcach i klientach, wpłynie także pozytywnie na postrzeganie Twojej osoby w branży. Oczywiście szczególnego znaczenia nabiera fotoksiążka dla fotografów  – dzięki wysokiej jakości zdjęć to idealna forma prezentacji ich dokonań.

Fotoksiążki i fotoalbumy dla profesjonalistów są estetyczne i poręczne – możesz zabrać je ze sobą na każdą rozmowę, na której będziesz chciał zaprezentować swoje umiejętności. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, wykonujących swoją pracę w salonie, gdzie klienci często inspirują się dotychczasowymi dokonaniami i na ich podstawie podejmują decyzję o skorzystaniu z usługi.

Sprawdź wszystkie dostępne szablony portfolio (kliknij tutaj) i przekonaj się, jak profesjonalnie mogą prezentować się prace fotografów, modelów, wizażystek i stylistek paznokci w estetycznej oprawie.

Szablony

Jak zrobić samemu własny projekt fotoksiążki?

Któraś z inspiracji przypadła Ci do gustu, ale wciąż obawiasz się, że nie podołasz zadaniu? Odpowiedź na pytanie „jak zrobić fotoksiążkę samemu?” jest jedna: bardzo prosto.

Wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp do internetu, ulubione zdjęcia i ciekawy pomysł. Nie musisz posiadać ani fachowej wiedzy informatycznej, ani żadnych umiejętności graficznych. Co więcej – nie ma nawet potrzeby ściągania jakiegokolwiek programu na dysk komputera!

Po wybraniu podstawowych parametrów fotoksiążki, takich jak jej rozmiar i typ oprawy, przejdziesz do kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku po intuicyjnym i łatwym procesie tworzenia unikalnego dzieła.

Dzięki oferowanym szablonom projekt będzie estetyczny i elegancki, idealnie dostosujesz go także do charakteru uroczystości lub preferencji konkretnej osoby.

Przekonaj się, jak łatwo zrobić fotoksiążkę samemu. W razie jakichkolwiek pytań Printu chętnie służy pomocą i poradą!